Kaiser Chiefs a Skindred na Sázavafest nepřijedou

Redakce

Letošní festivalové fiasko pokračuje. Po krachu Prague City Festivalu, Colours of Ostrava bez Björk, která má údajné zravotní potíže, přesto objíždí evropské festivaly, a nekolegiálním pokusu trutnovského festivalu o přetáhnutí Faith No More, již kvůli dešti nemohli vystoupit na Rock for People, je tu další průšvih.

Kvůli nedostatku financí nevystoupí na letošním dvanáctém ročníku Sázavafestu dva headlineři, kapely Kaiser Chiefs a Skindred. Z akce se tak rázem stává lokální československý festival bez zahraniční hvězdičky.

Podrobnosti o line-upu Sázavafestu

„Abychom s jistotou uspořádali letošní ročník Sázavafestu a nezadlužili další ročníky festivalu, rozhodli jsme se na poslední chvíli zrušit vystoupení rockové kapely Kaiser Chiefs. Současně jsme ze zahraniční agentury obdrželi informaci, že do Benešova nedorazí ani kapela Skindred. Je to poprvé ve dvanáctileté historii, kdy jsme nuceni s ohledem na dodržení veškerých finančních závazků spojených s festivalem program částečně změnit. Rozhodnutí o doplnění festivalu o adekvátní náhradu skupiny Skindred bude známé do 31. července," prohlásil Pavel Kloupar, ředitel a dramaturg festivalu.

Poslechněte si Kaiser Chiefs v YouRadiu

„Všem příznivcům obou kapel se omlouváme a jako kompenzaci nabízíme výměnu letošní vstupenky na našem infostánku uvnitř areálu Zelený ostrov za dvěstěkorunovou slevu na vstupenku Sázavafestu v roce 2013“, dodává Kloupar. (sli)