Kam byste se měli podle horoskopu vydat na dovolenou?

Pavla Gabrhelíková

Pořád přemýšlíte o tom, kam se v létě vydat? Už nemusíte. Na základě vašeho znamení jsme vybrali místo, na němž si užijete nejvíce!

 1. Beran. Jednoznačně jeďte do Berlína. Ten totiž perfektně vyhovuje vaší zvídavé povaze. Je tu nezpočet parků, uměleckých exponátů, pivních zahrádek i historického vyžití. Což kombinuje vše, co vás baví – vzdělání, přírodu a alkohol.
 2. Býk. Jelikož se nespokojíte jen tak s něčím, posíláme vás do Kapského města v Jižní Africe. Jedině tady můžete podniknout opravdu dechberoucí výlety na Stolovou horu, Lví hlavu nebo Ďáblův vrch. Tyto výjevy vás nezklamou, uvidíte! A jedině vy dokážete ocenit jejich netradiční velkolepost.
 3. Blíženec. Asi vás nepřekvapí, když vám doporučíme Amsterdam. Možná už tam máte dokonce koupenou letenku. Jestli ne, rozhodně to udělejte. Je to město večírků, zábavy a roztomilých obchůdků. Je to tu stylové, sexy a ochutnáte zde zcela jiné věci, než na jaké jste zvyklí u nás. A vy víte, jak to myslíme…
 4. Rak. Reykjavík na Islandu je krásný a klidný – a přesně tak si představujete svou dovolenou. V příjemných kavárnách můžete psát nebo číst. Pak si udělejte výlet do geotermálních lázní a ponořte se do teplé léčivé vody. Necháte tu za sebou stres a budete zase připraveni čelit všem nástrahám.
 5. Lev. Sluníčko, davy a krásné prostředí – to je vaše! A kde to najdete? Jedině v Miláně v Itálii! Toto jedinečné město není tak kýčovité jako Řím. Dominuje tu totiž tvůrčí atmosféra a umělecký duch. Ispirujete se tu slavými návrháři i vynalézavými podnikateli. Ale nepracujte pořád! Dopřejte si i Aperol Spritz, projděte se po galerii a dejte si výborné italské jídlo v některé z malebných restaurací.
 6. Panna. Nebudete litovat, pokud si zarezervujete loď do australského Sydney. Toto město je dokonalé, takže něco pro vás. Pro Panny posedlé organizováním je ideální i proto, že všechny poznávací výlety tu na sebe hezky navazují. Jakmile uvidí vše, co je zajímá, mohou si krátit chvilku poleháváním na pláži.
 7. Váhy. Montreál v Kanadě je hezky čisté město plné butiků a cukráren, pobřeží se navíc jen hemží pouličními stánky s jídlem a malými obchůdky. Až vás omrzí civilizace, vydejte se do nedalekých přirodních parků. V Kanadě jsou lidé bezelstní, přátelští a vyrovnaní- přesně jako vy.
 8. Štír. Váš život je pěkně rušný a plný milostných rozptýlení, stejně jako uličky okouzlujícího Bangkoku. Hlavní město Thajska je uspěchané a divoké. Klid ale najdete na thajských plážích, na nichž se vykoupete v moři tak modrém, že vám z toho bude přecházet zrak. Večery tady jen tak z hlavy nedostanete. A co teprve pravou thajskou masáž…
 9. Střelec. Je nám jasné, že jedině vy budete schopní přehlížet stinnou stránku Chile a plně se zaměříte na tu pozitivní. V Santiagu se hravě spřátelíte s místními. Jste rození cestovatelé, proto si tu taky užijete spoustu legrace. Nezapomeňte se stavit do La Chascona nebo na Central Market.
 10. Kozoroh. Zásadové znamení Kozoroha si zamiluje Kodaň. Nechte se pohltit zdejšími muzey plnými fantastického umění a perfektním designem, který tu na vás vykoukne za každým rohem. Jen toto město dokáže nasytit vaši ambiciózní duši a uspokojit všechny vaše touhy po pořádné dovolené. Všechno je tu unikátní a dokonalé.
 11. Vodnář. Vodnáři, jeďte načerpat energii z atmosféry jediněčné Paříže! Ztraťte se v jejích uličkách a naslouchejte zdejšímu romantickému jazyku. Dejte si dobré víno a sýr a zajděte si udělat fotku k Eiffelově věži. A pak je to na vás, kamkoliv se vydáte, tam vás to kouzlí. Je tu spousta parků, kaváren i květinových zahrad. Je to ideální místo pro vaši zasněnou povahu.
 12. Ryby. Ryby hledají na svých cestách především inspiraci a potravu pro svou nenasytnou duši. Na to je nejlepší Dubrovník v Chorvatsku, který skýtá překrásné výhledy. Ponořte se do slané vody, prozkoumejte město a zasněte se v kavárně. Chorvaté mají na všechno dost času a rádi vám pomohou zpomalit vaše životní tempo. Věřte, že tato země udělá pro vaši mimořádnou mysl jakýkoliv zázrak.