Kam letos vycestovat za jídlem? Poradíme vám!

Redakce

Milujete jídlo a jste schopni se za ním vydat kamkoli? Pak je tento článek přímo pro vás. Vybrali jsme ta nejlepší místa, kde se skvěle najíte.

  1. Ho Chi Minh City, Vietnam

Chodníky Ho Chi Minh City jsou přeplněné prodejci s potravinami. Pokud se tu projdete po ulici, uvidíte spoustu zákazníků sedících na plastových židlích. V této zemi vaří polévky na jednoduchém hořáku nebo grilují masa. Můžete si vybrat z jídel, která mají různé chutě. Sladkou, slanou, kyselou i hořkou.

Tip: Zkuste vepřové, kraba, jarní závitky nebo krevety v restauraci Nha Hang Ngon nebo palačinky z rýžové mouky plněné vepřovým masem v restauraci Quan 94. Pokud máte rádi klasické vietnamské bagety a sendviče, navštivte podnik Huynh Hoa.

  1. Belfast, Severní Irsko

O něco kosmopolitnější město najdete v Severním Irsku. Gastronomie zde byla silná odjakživa. Nacházejí se tu dokonce dvě restaurace oceněné michelinskými hvězdami, a to Ox a EIPIC. Lidé si všechny suroviny pěstují sami. Z tohoto důvodu se můžete spolehnout na kvalitu.

Tip: Musíte si rozhodně dát pečené koleno, paštiku z kachních jater a domácí chleba či vína v restauraci Robinson & Cleaver. Vyzkoušejte i uzeného lososa z restaurace Mourne Seafood Bar a další skvělé potraviny z Cast & Crew.

  1. Antalya, Turecko

Na tomto místě se mísí vlivy dvou nábožeství. Křesťanské a muslimské. To se odráží i na jídlech. Zasněžené pohoří Taurus obklopuje město, které se může chlubit olivovými háji, citrusovými sady a čerstvými mořskými plody. Můžete si zde vychutnat kebab, chobotnice a další delikatesy.

Tip: Musíte vyzkoušet turecké chutě v evropských pokrmech. Zajděte si na ně do restaurace Vanilla Lounge. Podávají se zde bílé fazole, tahini polévka a jehněčí. Další výbornou volbou je přímořská restaurace Iskele.

  1. Sicílie, Itálie

Sicílie je silně kulinářským místem. Řekové sem přinesli olivy a hrozny. Arabové dovezli cukrovou třtinu a koření. Španělé podarovali Sicílii rajčaty a čokoládami. Sopka Etna této destinaci zajištuje velmi úrodnou půdu. Pravidelně se tu plodí kvanta oliv i pistácií. Okolní moře je plné výtečných mořských plodů.

Tip: Ochutnejte známou sicilskou specialitu jménem cassata. Jedná se o piškotový dort s vrstvami ricotty, mandlové pasty a polevou z kandovaného ovoce. Najdete zde také spoustu smažených pochoutek. Zkuste rýžové koule s masem a křupavou sépii. Na ty si zajděte do restaurace La Tavernetta da Piero.

8 důvodů, proč byste měli navštívit Portugalsko: Mořské exkurze vás nadchnou

Kam jet za nejlepšími párty v Evropě? Prozradíme vám to