Kam vycestovat za vynikajícím vínem?

Redakce

Mnoho z nás miluje víno, které se k nám dováží z mnoha úžasných zemí. Dokážete si představit, že si své oblíbené víno vychutnáte v bujné vinici, která stojí za zrodem toho nejlepšího pití na světě? Věřte nám, že se tomu nic nevyrovná a musíte to vyzkoušet. Kouzelné okamžiky, které zde strávíte, vám zůstanou v srdci na celý život. Tak hurá do vinařských oblastí.

Bordeaux, Francie. Nové hotely a elegantní restaurace se nacházejí v jedné z nejznámějších vinařských oblastí. Bordeaux je druhým nejnavštěvovanějším městem ve Francii. Na prvním místě je bezpochyby Paříž. Čeká vás zde skvostná architektura, nádherné restaurace, obchody a kouzelné procházky středověkými uličkami. A samozřejmě také víno. Město pořádá festivaly, kde si můžete vychutnat ta nejlepší vína. Nedaleko Bordeaux se nachází ikonické vinice, které můžete navštívit během dne.

Margaret River, Austrálie. Margaret River hraničí s mořem. Naleznete tu ta nejlepší vína. Vinařská oblast ležící na západním okraji Austrálie je obklopena nádhernými nedotčenými plážemi, které jsou vhodné k odpočinku či surfování. Za posledních osmačtyřicet let se Margaret River stalo jedním z nejznámějších světových regionů, kde vznikají vína jako Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

Alto Adige, Itálie. Ohromná přírodní scenérie impozantní vinařské oblasti. Alto Adige je vklíněné mezi Rakouskem a Švýcarskem u italských Alp a jedná se o nejsevernější italskou oblast. Možná očekáváte prvotřídní lyžování, ale Alto Adige je slavné také pro svou skvělou horskou kuchyni a jedinečná vína. Bílé víno se tu vyskytuje v hojném počtu. Najdete zde i červené.

Baskicko, Španělsko. Jedinečná vína, vynikající kuchyně a nádherná krajina. Baskicko nebo také Pais Vasco se nachází na severu Španělska. Kvůli složité historii regionu se zachovala nezávislost ducha v baskickém víně a také kuchyni. Tradiční tu jsou mořské plody od španělského kuchaře Ferrana Adria, které byly prohlášeny za ty nejlepší na světě. Projděte se po pobřeží a vychutnejte si sklenku lahodného vína.

Kam vyrazit v Evropě na nejluxusnější nákupy?

5 nej cestovatelských songů, které vás přinutí si sbalit bágl