Kam vyrazit na svatební cestu s omezeným rozpočtem?

Eva Vogelová

Chystáte se na svatební cestu, ale nemáte moc peněz? Nevadí, i tak si ji můžete perfektně užít, a to dokonce v zahraničí.

Kanárské ostrovy

Kanárských ostrovů je celkem sedm a každý je něčím výjimečný. Pokud milujete přírodu, budou se vám líbit všechny. Nemusíte se bát nepříznivého počasí, stabilní teploty jsou tu po celý rok. V zimě vám zima nebude, ale nevykoupete se, protože moře už bude hodně studené.

  • Gran Canaria a Tenerife. Ostrovy Gran Canaria a Tenerife jsou nejvíce turisticky zatížené. Pokud se chcete podívat tam, kde to žije, jsou pro vás vhodné oba. Najdete tam i několik klidných míst. Oba ostrovy jsou velmi hornaté.
  • Lanzarote a Fuerteventura. Ostrovy Lanzarote a Fuerteventura jsou si podobné pouštní krajinou. Na Lanzarote má poušť červenohnědou barvu. Oba ostrovy vynikají plážemi s tmavým i bílým pískem. Pokud nemáte dost peněz na to, abyste se podívali třeba na Maledivy, ostrovy Lanzarote a Fuerteventura vás ale svými plážemi také nezklamou.
  • El Hiero. El Hiero je nejmenší kanárský ostrov ze všech. Byl považován za konec světa, dokud nebyla objevena Amerika. Moc turistů tam nepotkáte, takže si užijete klid. Nejsou tu hotelové komplexy, ale spíše rodinné hotely, velká část přírody je netknutá. Na ostrově dominují skalnaté útesy. Milovníci potápění si zde přijdou na své.
  • La Palma. Na ostrov La Palma turisté většinou nejezdí k moři, ale na hory. Pokud po nich také rádi chodíte, tento ostrov je pro vás ideální. Najdete tu velmi strmý terén, který vám dá zabrat. Od ostrovů Lanzarote a Fuerteventura se velmi liší tím, že tu není pouštní krajina, ale mnoho zeleně.
  • La Gomera. Na ostrově La Gomera najdete klid, turistů sem moc nejezdí. Okouzlí vás hory, strmá úbočí a pláže s tmavým pískem. Můžete tu navštívit i několik nudapláží. Tamní lidé si zde vymysleli svůj vlastní „pískací“ jazyk. Potřebovali se mezi sebou dorozumět na dlouhé vzdálenosti, takže na sebe pískali.

Řecko

V Řecku najdete všechno, co si můžete přát, a přesto za něj nezaplatíte majlant. Najdete tu krásné pláže a úchvatnou přírodu. Moře vás rozhodně nezklame, je teplé a čisté. Pochutnat si můžete na tamních specialitách a zatančit si na řeckou hudbu.

  • Santorini. Ostrov Santorini má romantickou atmosféru. Pro novomanželé je jako dělaný. Po celém ostrově jsou rozesety bílé domky a kostely s modrými střechami. Můžete tu navštívit pláže s průzračným mořem. Pokud jste milovníci vín, budete se zde cítit jako v ráji, překvapí vás široká nabídka různých odrůd.
  • Rhodos. Na Rhodosu najdete nejen úchvatné pláže s čistým mořem, ale i památky. Navštívit byste měli hlavně městečko Lindos, ve kterém najdete bílé domečky. V hlavním městě navštivte Palác velmistrů. Na ostrově převládá zeleň.