Kam vyrazit tento víkend?

Redakce

A máme tu další víkend. Počasí nám sice asi nebude přát, ale to neznamená, že byste měli sedět doma na zadku. Kam vyrazit?

  • Burčákové Šidleny Milotice

Kde: Milotice

Popis: Pokud patříte mezi milovníky burčáku nebo vín, pak si v sobotu 8. 10. udělejte výlet do Milotic. Od 8:00 do 16:00 se tu totiž bude konat již čtyřicátý ročník akce s názvem Burčákové Šidleny Milotice. K dobrému pití samozřejmě patří i dobré jídlo, a to speciality přímo od žen vinařů. Takové dobroty jen tak někde nenajdete a vše bude k dispozici po celé trase šidlenských sklepů od Milotic ve směru Dubňany a Mutěnice.

  • Street happening of Karlín 2016

Kde: Praha

Popis: V neděli 9. 10. proběhne v pražské části Karlín již třetí ročník akce multižánrového hudebního festivalu a kytarového rekordu Street happening of Karlín 2016, který pořádá Karlínské Spektrum DDM. Proběhne pokus o kytarový rekord, který bude letos věnován písním Karla Plíhala. Kdo umí aspoň trochu hrát, je na rekordu vítán. Registrací můžete dostat zajímavé věci a podpořit dobrou věc. V rámci akce bude probíhat charitativní tombola, jejíž výtěžek půjde na neziskovou organizaci LORM, která podporuje hluchoslepé. Na závěr pak vystoupí reggae skupina Švihadlo.

Vstupné: zdarma

  • Dýňové nicnedělání a koncert kapely Tranzan

Kde: Brno

Popis: Pokud jste z Brna nebo se tam na víkend chystáte, pak si v neděli 9. 10. užijte dýňové nicnedělání. Od 11:00 hodin vás čeká bleší trh, trh s dobrotami, workshopy. Od 14:00 hodin si pak v parku před Šelepákem můžete hrát a vyřezávat dýně, jak se vám zlíbí. V 17:00 pak zahraje transgenerační a transžánrová kapela Tranzan. V restauraci si pak můžete pochutnat na dýňovém menu. Při nepřízni počasí se všechny akce přesunou právě do klubu Šelepka.

Vstupné: zdarma

Pět stylových kaváren v Praze, které musíte navštívit

7 míst, která musíte zařadit na svůj seznam přání a navštívit je předtím, než zemřete

Témata: