Kam a kdy vyrazit v ČR na otevíračku zimní sezóny?

Lucie Bryndová

Tak už je to tady! Napadl první sníh, teploty klesly pod bod mrazu a drží se pod ním zuby nehty. Nadešel tak konečně čas oprášit lyže a prkna a vydat se vstříc novým zážitkům a zimním radovánkám. Sbalte si všechno potřebné vybavení, nezapomeňte na partu podobně naladěných kámošů, se kterými není zábavy nikdy dost, a vyrazte na otevíračku lyžařských areálů! Kam?

  • SkiResort Černá hora – Pec (30. listopadu) – Skiareál si přichystal v letošním roce pár novinek. Jednou z nich je rozšíření ubytovací kapacity, ke které došlo díky otevření dvou nových apartmánových hotelů. A překvapí vás určitě i brzké zahájení zimní sezóny, na které se můžete těšit už v pátek 30. listopadu od 8:30 ráno. Na vrcholu Černé hory pro vás bude otevřen bar i restaurace a stejně tak i bistro pod sjezdovkou. První lyžaři se navíc dočkají zvýhodněného jízdného, které bude platit až do odvolání.
  • Skiareál Klínovec (1. prosince) – Klínovec se letos pyšní velkou novinkou. Novou sezónou totiž zahájí provoz jako obrovské zimní středisko díky propojení se sousedním Neklidem, což umožnilo přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Užít si tak nově můžete jízdu na více než třiceti kilometrech sjezdovek, a to na jeden skipas. Vyhnete se tak nudným přejezdům skibusy a můžete strávit celý den na lyžích nebo prknech. V rámci openingu si připravili provozovatelé výhodné ceny skipasů.
  • Špindlerův Mlýn (8. prosince) – Otevření zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně je každoročně velkou událostí, na které nesmí chybět řada celebrit. A také letos se můžete těšit na bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ani skipasy za akční cenu, koncerty a první Snow show, která odstartuje již ve čtvrt na šest večer.
  • Praděd (14. prosince) – V lyžařském areálu Praděd, kterému se přezdívá Moravský ledovec a kde vždy panují vynikající sněhové podmínky, si můžete užít první lyžování již v polovině prosince. Žádné speciální doprovodné akce lyžařský areál dosud neavizoval.
  • Ještěd (14. prosince) – Lyžařské středisko Ještěd, které najdete v bezprostřední blízkosti města Liberec, zahájí letošní lyžařskou sezónu v pátek 14. prosince. Užít si můžete lyžování na devíti kilometrech sjezdovek nebo se vyblbnout v showparku, který nabízí překážky jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.
  • Skiareál Lipno (15. prosince) – Tradiční oficiální zahájení nové sezóny ve Skiareálu Lipno nabídne jako obvykle pestrý doprovodný program. Přijet můžete už v 9 hodin ráno a začít voskováním lyží a snowboardů, pak si můžete zazávodit ve slalomu o lákavé ceny a v poledne pak zahájit novou sezónu.
  • Tanvaldský Špičák (15. prosince) – Nové turnikety, nový vstupní rám s obrazovkami, nové informační tabule s mapami. To všechno čeká na návštěvníky Tanvaldského Špičáku, který zahájí svůj provoz 15. prosince.
  • Rokytnice nad Jizerou (15. prosince) – Aktuálně probíhají přípravy na zimní sezónu, na kterou se mohou návštěvníci areálu těšit v sobotu 15. prosince. Rokytnice láká lyžaře na zvýhodněné skipasy a na nákup dárkových poukazů.
  • Skiareál Herlíkovice (21. prosince) – Vyžití pro lyžaře i snowboardisty všech úrovní nabízí Skiareál Herlíkovice, který má aktuálně v předprodeji zvýhodněné skipasy. Zahájení provozu očekávají provozovatelé v pátek 21. prosince.