Kam vyrazit v Praze do letňáku?

Lucie Bryndová

V osmdesátkách bývalo letní kino cool. Kdo tam nechodil, jako by nežil. A ani dneska to není jiné. Obliba randíček pod širým nebem při promítání nějakého super filmu roste. A skvělé na tom je, že si ani nemusíte brát nic s sebou. Většinou jsou na návštěvníky organizátoři skvěle nachystaní. Deky, drinky a pohodlná křesílka jsou skoro všude samozřejmostí. Ať už jste z Karlína, Smíchova nebo z Podolí, do letňáku to budete mít určitě kousek. Kam vyrazit?

 1. Letňák na Střelečáku. Na Střeleckém ostrově se během léta koná celá řada akcí. Na Velké scéně a na scéně Ponton si můžete užít celou řadu koncertů i festivalů a vyrazit sem můžete i do letního kina. Promítání začíná vždy po 21. hodině. K dispozici je občerstvení, které si můžete zakoupit v přilehlém baru.
 2. Letní kino u Bukanýra. Určitě znáte music boat Bukanýr, kde to žije až do rána. Kromě super párty na vodě tady můžete zažít i letní promítání. Začíná se vždy po 21. hodině. Sledujte program na facebookových stránkách music clubu.
 3. Žluté lázně. Jako obvykle, i letos se můžete těšit na promítání ve Žlutých lázních naproti Podolí. Letos bude poprvé kino otevřené hned dvakrát do týdne, a to v úterý a v sobotu. Těšit se můžete na velké plátno (11 x 6 metrů), které nabídne nejen kultovní české a zahraniční snímky, ale také řadu filmových novinek.
 4. MeetFactory. Tohle odlehlé místo, které najdete nedaleko Smíchovského nádraží, je známé hlavně díky řadě koncertů, které se tady během roku odehrávají. Kromě nich se sem můžete v létě vydat ale i za skvělými filmy a užít si jedinečnou atmosféru. V červnu a červenci začínají filmy od 21:30, v srpnu pak od 20:30. A co je super zpráva, tento rok je vstup na filmy zdarma. Občerstvení si můžete zakoupit na baru.
 5. Bio na vzduchu. Mezi Výstavištěm a Planetáriem najdete ve Stromovce kulturní klub Tiskárna na vzduchu, kde se během léta pořádají nejrůznější dílny, hraje se divadlo nebo pořádají koncerty. Můžete sem vyrazit i na filmy, a to každé úterý od 20:30. Čekají na vás tady také kvalitní piva, vína, domácí limonády nebo lahodné koktejly.
 6. Containall na Letné. Ani obyvatelé Letné nepřijdou zkrátka. Vyrazte do letního kina přímo pod kyvadlo. Promítá se každý čtvrtek a vstup je zdarma. Pro pití a jídlo si můžete skočit na pivní zahrádku. Kromě super filmů si užijete romantický výhled na Prahu, Vltavu i projíždějící lodě.
 7. Kinobus. Dopravní podnik hl. m. Prahy pořádá i letos speciální filmové turné prostřednictvím jedinečného mobilního kina Kinobus. Od pondělí do čtvrtka se můžete těšit na skvělé filmy. Kino pojme až 200 diváků. Kromě vstupu zdarma si můžete bezplatně zapůjčit i deky. Projekce se konají na různých lokalitách v Praze, tak sledujte program.
 8. Letní scéna Výstaviště. Určitě jste se už byli někdy podívat na koncertech, divadle nebo stand-up comedy shows se street food občerstvením v pražských Holešovicích u Křižíkovy fontány. Od středy do soboty se sem můžete vyrazit podívat také na celou řadu filmů v rámci letního promítání. Kino je každou středu od 21:30 zdarma a v ostatní dny vyjde na 99 Kč pro dospělé a 49 Kč pro děti nad 120 cm.
 9. Letní kino Regina. Pokud jste z Karlína nebo okolních čtvrtí, pak určitě vyrazte do letního kina Regina, které se nachází u budovy Českého rozhlasu. Tento prostor má kapacitu 500 návštěvníků (sezení). Doporučujeme si vzít s sebou vlastní deku. Představení začínají vždy po 21. hodině.
 10. Kasárna Karlín. V Karlíně najdete i další kino, a to v bývalých kasárnách. Kasárna přináší skvělé letní promítání, a sice každý čtvrtek a sobotu po setmění. Tohle kino pojme až 200 návštěvníků. V případě deště se projekce neruší, ale je přesunuta do vnitřního kinosálu – což je velkou výhodou oproti ostatním venkovním kinům.
 11. Letní kino u Keplera. Zbrusu nové letní kino najdete v prostorách parku u Gymnázia Jana Keplera na Praze 6. Projekce probíhají každý čtvrtek. Program a bližší informace najdete na facebookových stránkách. Vstupné je 50 Kč a na místě koupíte i občerstvení.