Kamil Střihavka a přátelé

Marek-Bartos

Kamil Střihavka a jeho band zvaný Leaders! vystoupil v úterý večer v Retro Music Hall v Praze. Nebylo to ledajaké vystoupení. Známý zpěvák na české hudební scéně zde totiž slavil zároveň křest svého nového alba s názvem 365.

Nebyl to tedy typický koncert, při kterém rockeři divoce máchají s půllitry piva a fanynky halasně výskají. Celková atmosféra spíše připomínala sešlost přátel, kteří si přišli poslechnout nové dílo hlavního protagonisty večera. Přítomna byla totiž nejen řada známých tváří z televizních obrazovek, ale většina z nich se řadila k okruhu Střihavkových přátel či známých, což ostatně aktér sám při zahájení vystoupení podotkl.

Když Střihavka a spol. vytáhli z repertoáru říznější rockové skladby, nebylo to špatné (i když svým projevem chtě nechtě evokovali hospodské Kabáty). Jenže situace se poněkud zkomplikovala, když asistent zpěvákovi přinesl k mikrofonu stoličku a kytaru, aby publiku zahrál jednu ze svých hřejivých balad. Koncertní sál se pak proměnil spíše v noční bar a z pěveckého přednesu se stala příjemná kulisa ke konverzaci u sklenky vína.

Po slavnostním aktu křtění nové desky nám z ní skupina i pár písní představila. Problém ovšem spočíval v tom, že kdyby na změnu v repertoáru zpěvák sám neupozornil, nebylo by možné ji zpozorovat, snad jen podle textů. Styl a charakter skladeb byl naprosto identický. Na hodnocení nového alba je však ještě moc brzy.

Když už diváctvo v podporování muzikantů lehce opadávalo, přišly na řadu přídavky a s nimi i osvědčený hit Země vzdálená (od tria BSP), který také přinesl kýžený efekt a posluchači se vděčně chytali refrénu.

Dá se říci, že se večer povedl. Ovšem hlavně po společenské stránce, po té hudební bych si s tak pozitivním hodnocením už jistý nebyl. 

Kamil Střihavka&Leaders!
koncert a křest desky 365
Retro Music Hall Praha, 4. 11. 2008

Témata:,