Kanadská policie přijala do služby psy z Česka a Slovenska

ČTK, mim

Řady policie ve Windsoru na jihovýchodě Kanady rozšířila dvojice psů - Coala z České republiky a Nika ze Slovenska. Oznámil to policejní sbor na Twitteru u příležitosti odchodu zasloužilého německého ovčáka Katoa do výslužby.

Kato pomáhal policii osm let, což je podle psovoda Lance Montignyho, který ho měl na starosti, ekvivalent 50 let lidské služby. Podle kanadské televize CBC se pes zúčastnil přes 3000 akcí a byl u více než stovky zadržení.

Windsorská policie zároveň veřejnosti představila dva nové německé ovčáky. Prvním z nich je Coal a druhým Nik, oba jsou trénováni na stopování a vyhledávání střelných zbraní, munice a drog. Za sebou již mají 15týdenní intenzivní výcvik.

Máme tu odborníky

Montigny novinářům řekl, že Coala považuje za jednoho z nejrychlejších německých ovčáků, které kdy poznal. Nika pak označil za velice vyrovnané zvíře. „Jsou odlišní, ale velice výjimeční,“ prohlásil.

K původu psů Montigny uvedl, že kanadská policie si často pořizuje psy v USA, ale také v Evropě, především v Česku, na Slovensku a v Německu, kde mají dobré chovné programy.