Kapely Tři Sestry a Visací zámek zbičovaly politiky


České punkové legendy, Visací zámek a Tři sestry, vyrazily na sérii třinácti společných koncertů naskrz Českou republikou. Impulsem k uspořádání turné s výmluvným názvem Old punx tour bylo hlavně letošní uvedení Visacího zámku a Lou Fanánka Hagena do Beatové síně slávy. Na jejich pražskou „show“ vyrazila i Koule. Jejich zastávku Prahou sledovala také Koule.cz.

Myslíte si, že punk je dávno mrtvý? Ale kdeže. Spřátelená dvojka Tři sestry a Visací zámek včera ukázala, že punk opravdu není děd, jak zněl podtitul společného turné. Punk pořád baví – a vyprodává sportovní haly.
Jedna taková vyprodaná hala, basketbalové Sparty na rozhraní Bubenče a Holešovic, včera začala doslova bouřit už při prvních tónech Visacího zámku.
Ačkoliv se zvuk v prostorech hodně rozléhal, publikum si náležitě užívalo nejen hity typu Stánek, Dopravní značky, Traktor nebo Známka punku. Visáči publiku Bičování politikůzazpívali i o tom, jak si to užívají, když je jim (téměř) padesát.
Kapela si na žádném ze svých koncertů neodpustí nějaké to zpestření. Patří sem básnění Honyho Hauberta, "spartakiádní" cvičení Michala Pixy, rekordmanský běh s elektrickou kytarou Ivana Ruta a pro včerejší večer také obrazné zbičování dvou předních politiků z řad sociální demokracie – o kom je řeč, uvidíte na fotce.
Na závěr si Visací zámek za ovací publika vyštřihl jednu z nejznámějších písniček Tří sester – Zelenou.

Tři sestry přivezly kromě starých fláků i úplné novinky
Kapela Tři sestry v čele s Lou Fanánkem spustila své známé melodie v půl desáté, a to už na tribunách seděl jen málokdo. Všichni tancovali.Mezi hosty se objevila Supice Hanka s harmonikou nebo uskupení MRD (Mafuna, Rosťa, Dáňa), které zahrálo rychlý set písní zesnulého Františka Sahuly.
Do placu se dostaly také zbrusu nové songy – Polární noc a Lázničky. Logicky se nesou ve stejném duchu jako předchozí tvorba Sester a v repertoáru se tak určitě neztratí.
Sílu songů osobitého "sesterského" stylu potvrdily hity, které sál dovedly doslova k šílenství – ať už to byla Venda, brilantní Básník či od Visacího zámku přezpívaná Známka punku zpestřená harmonikou. S vokalistou Fanánkem měla navíc parádní šmrnc.

Poslechněte si Modlitbu pro partu

 

S úplně posledním přídavkem Modlitba pro partu a závěrečnou kytarovo-bubenickou etudou se Tři sestry se spokojeným publikem nadobro rozloučily. Bylo třeba šetřit síly, turné totiž pokračuje dnešním druhým koncertem.

Tři sestry + Visací zámek – Old punx tour 2009
1. prosince 2009, Praha, Basketbalová hala Sparty

Podívejte se, jak to na koncertě vypadalo

 

Témata:, ,
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit