Karel Gott vystoupí na festivalu Rock For People

Redakce

Pořadatelé festivalu Rock For People v Hradci Králové oznámili dalšího hvězdného hosta – překvapivě Karla Gotta. Ten vystoupí na vůbec prvním rockovém festivalu své kariéry. A to 4. července v obřím stanu s kapacitou 12 tisíc lidí. Doprovázet ho bude kapela Boom!Band Jiřího Dvořáka, se kterou Gott v posledních letech vystupuje.

"Já jsem neuvažoval ani minutu a je to pro mne zase příjemná změna. Moc open nedělám a rock už vůbec ne. O tomto festivalu jsem ale slyšel, že je nadžánrový, takže není čeho se bát. Každý ví, s čím asi vystoupím. Samozřejmě možná trochu přitvrdíme, ale je to otázka momentální atmosféry a nálady," řekl Kouli Gott.

Ten je momentálně na jarním turné, na kterém mimo jiné zpívá v kožené bundě rokenrolové hity. Své vystoupení na Rock For People si tak defacto už zkouší.

"Před několika lety jsme si řekli, že by bylo fajn zařazovat do programu interprety, kteří jsou generačně starší, ale žánrově i kvalitativně přijatelní pro návštěvníky festivalu. Jinými slovy ty, kteří nás po několik generací hudebně i lidsky vychovávají.  A Karel Gott je bezesporu jednou z nich, ne-li tou největší," oznámil dramaturg a spoluzakladatel festivalu Petr Fořt. (lbp)

Na Rock For People zazní i Gottův hit Párty. Podívejte se na videoklip

http://www.youtube.com/watch?v=7hBSi9cT-JI