Karlovarský festival dostal nový sál. Znamená to i konec pocení v nafukovacím kině

Redakce

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, jehož jubilejní padesátý ročník se uskuteční od 3. do 11. července 2015, konečně dostane nový projekční sál. Díky rekonstrukci získá prostory pro promítání v hotelu Ambassador – Národní dům. Vejde se do něj více než 300 lidí.

Podívejte se na letošní vizuály  a přečtěte si, co 50. ročník chystá

„Jde o bývalé varieté Orfeum, které bylo v provozu od roku 1901. Vystupovala v něm řada známých umělců, svou kariéru zde podle pamětníků končil i legendární král komiků Vlasta Burian a v polovině osmdesátých let se zde natáčely scény z  televizního seriálu Cirkus Humberto, mimochodem i s nynějším prezidentem přehlídky Jiřím Bartoškou,“ řekl výkonný ředitel Kryštof Mucha. Nový sál znamená i další dobrou zprávu: konec pocení v nafukovacím kině Espace Orleans vedle Thermalu.

Letošní festival je věnovaný fanouškům, bez nichž by akce ani zdaleka neměla takovou atmosféru. Jim také na začátku akce zahraje kapela Lucie. Cenu za přínos dostane Iva Janžurová, hlavní hvězdou festivalové znělky je její loňský majitel Mel Gibson. (red)