Katarína Knechtová vydá v listopadu nové album

Redakce

Tajomstvá – tak se jmenuje nová deska slovenské zpěvačky a multiinstrumentalsitky Kataríny Knechtové. Album, které vyjde v listopadu, nahrála s Rakušanem Christianem Eignerem. Ten funguje jako studiový i koncertní bubeník kapely Depeche Mode a je spoluautorem několika jejich skladeb. Podílel se i na sólových albech zpěváka Depeche Mode Davea Gahana.

„Zamilovala jsem se do jeho desky Recovery a už před dvěma lety jsem poslaa jeho manažerovil svoje dema. Překvapilo mě, že vůbec odepsal – že prý to není zlé, ale že na sobě mám ještě pracovat," říká s úsměvem Katarína.

Novými verzemi písniček si však Eignera dokázala získat a v průběhu tohoto roku spolu dali tvar jedenácti skladbám na nové desce. První známou písní je aktuální singl Zopár slov.

Autorkou všech kusů je Knechtová, texty pro ni napsali Rasťo Kopina a Vlado Krausz, jednu skladbu si poprvé ve své kariéře otextovala Katarína sama. "Nové písničky se v hudebním postupech tak odlišují od těch, které jsme dělali dřív, že vůbec nebylo lehké napsat k nim texty," dodává.

Všechny písničky nazpívala Knechtová také anglicky. Anglická mutace alba se bude jmenovat Love And Regret a je určena pro zahraniční trh. (sli)

Katarína Knechtová – Zopár slov (host SuperStar)