Kauza kočičí peklo: Chovatelka zemřela, zvířata jsou konečně na svobodě

Pavla Gabrhelíková

Když si od nezodpovědné chovatelky přebíraly záchranné organizace polomrtvé kočky, byl to horor. Nejraději by je vzaly pryč všechny, což bez souhlasu majitelky nešlo. Záchranou začínal boj o jejich život. Nyní je tyranie konečně u konce.

Invalidní chovatelka z Brna zemřela. Jen díky tomu se podařilo dostat podvyživená, nemocná a zanedbaná zvířata z kočičího pekla pryč. Azyly Handipet Rescue CZ a Destiny Paws CZ před rokem převzaly část koček do bezpečí. Zbytek se podařilo dostat ze smradlavého bytu až nyní.

Přestože na jednání paní „chovatelky“ upozorňovali sousedé, záchranné stanice i ti, kteří od ní koupili nemocná zvířata, obec ani policie nezakročili. Díky tomu si alespoň můžete udělat obrázek o činnosti Krajské veterinární správy. Za těch několik let utrpení zvířat nebyl nikdo z těch „tam nahoře“ sto označit jednání chovatelky za trestný čin.

Podívejte se, jak na tom byla zvířata zachráněná v roce 2017

Nejsmutnější tom všem je, že i smrt jednoho člověka znamená šťastný život pro nespočet zvířat… I vy jim můžete pomoct příspěvkem na transparentní účet organizace.