Kauza sekty Keitha Raniera: Allison Mack ze Smallville mu údajně sháněla otrokyně

Pavla Gabrhelíková

Sekta s názvem Nxivm zneužívala ženy jako sexuální i pracovní otrokyně. Na povrch vypluly nové informace, podle kterých měla být součástí sekty vůdce Keitha Raniera i herečka Allison Mack, která mu bílé maso sháněla. Americká herečka by si podle médií mohla odsedět až patnáct let.

Nxivm založil podnikatel, kterého zadržela policie už v březnu. Stalo se tak po dlouhodobém sledování FBI. Sekta měla pevně stanovená pravidla hierarchie, ve které mohli její členové podle zásluh stoupat. Dělili se na pány a jejich otroky, kterými byly většinou ženy. Keith Raniere některé z nich zneužíval a vypaloval jim do podbřišku symbol složený ze svých iniciálů. Za ubližování, nebo-li členství v sektě, navíc musely ženy platit částky v řádu tisíců dolarů.

Allison Mack zadrželi v pátek. Jako důvod policie uvedla její spoluúčast na týrání členek sekty a obchodování s nimi. Podle výše zmíněných hierarchických pravidel se snažila dostat na špičku tím, že do sekty přiváděla nové členky. Díky tomu dosáhla titulu „paní“. Pak vůdci pomáhala Nxivm řídit.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit