Kauza sekty Keitha Raniera: Allison Mack ze Smallville mu údajně sháněla otrokyně

Pavla Gabrhelíková

Sekta s názvem Nxivm zneužívala ženy jako sexuální i pracovní otrokyně. Na povrch vypluly nové informace, podle kterých měla být součástí sekty vůdce Keitha Raniera i herečka Allison Mack, která mu bílé maso sháněla. Americká herečka by si podle médií mohla odsedět až patnáct let.

Nxivm založil podnikatel, kterého zadržela policie už v březnu. Stalo se tak po dlouhodobém sledování FBI. Sekta měla pevně stanovená pravidla hierarchie, ve které mohli její členové podle zásluh stoupat. Dělili se na pány a jejich otroky, kterými byly většinou ženy. Keith Raniere některé z nich zneužíval a vypaloval jim do podbřišku symbol složený ze svých iniciálů. Za ubližování, nebo-li členství v sektě, navíc musely ženy platit částky v řádu tisíců dolarů.

Allison Mack zadrželi v pátek. Jako důvod policie uvedla její spoluúčast na týrání členek sekty a obchodování s nimi. Podle výše zmíněných hierarchických pravidel se snažila dostat na špičku tím, že do sekty přiváděla nové členky. Díky tomu dosáhla titulu „paní“. Pak vůdci pomáhala Nxivm řídit.