Hudební tip: Kde je Atlantida? Code Love ji našli ve svých kytarách

kristinabila

Strach, ale i domov, ztráty a nový svět - to jsou témata, o nichž si v bájné Atlantidě vyprávějí muzikanti z kapely Code Love. Svůj svět si kolem čerstvého debutu vystavěli hlavně na „obyčejných“ kytarách, které ale ani trochu nejsou nuda.

Název Code Love asi nikomu paměťové centrum nepolechtá. Ale předešlý název kapely Crapfruit už možná ano. Počátkem roku 2014 totiž jako součást EP vydala singl From The New World, který občas zněl z rádií. Sestava ho pro jistotu zařadila i na první velkou desku Atlantis, aby vzhledem ke změně jména nedocházelo k pochybám, o koho vlastně jde.

Na rovinu – deska téhle pražské party není nic, co bychom ještě nikdy neslyšeli. Dokáže ale chytře kombinovat pop rock s elektronikou přesně v tom stylu, jaký dnes nejvíc frčí. Obojí je vyvážené a důmyslně poskládané tak, aby se chvíli řádilo, pak zase odpočívalo. Deska si zkrátka šikovně hraje s náladami, což ale neznačí vypočítavost prodejního artiklu. Code Love jsou plně uvěřitelní.

Ve vyšších hlasových polohách připomíná zpěvák Tik hlas Jana Ungera ze Zrní, ale třeba v rozjařené Lost zní jako správný, osobitý frackovitý teenager, který si v garáži cvičně vříská do mikrofonu. A v téměř šeptané Thank You zase posluchače hladí po vlasech. Atlantis je zkrátka vydařená deska, která určitě nikomu neurve uši a na českých festivalech se bude naživo skvěle vyjímat. Veškerý materiál muzikanti i společně s texty zpřístupnili na Bandzone. Věnovat jim pár minut času proto vůbec nebolí.

Code Love – Atlantis (2015)
Seznam skladeb: Fears, Home, From the New World, Dancing, T.E.A.M., Thank You, Lost, Rainy Mood, Reflection, Atlantis, Don´t, I Still Believe

 

Témata: