Kde je nejlepší žít? Zde top 5 měst

Redakce

Podle nové studie, která zjišťovala, jak jsou města snesitelná, jaká je zde míra kriminality, hrozba konfliktu, kvalita lékařské péče, školy atd., patří tato města do top 5. Chtěli byste tam žít?

  • Austrálie, Perth – Petrh je hlavním městem Západní Austrálie a je významným ekonomickým centrem. Historických památek zde moc nenajdete, ale zato se může město pochlubit nejrůznějšími parky, zábavou a sportovními aktivitami.  Jednotlivá předměstí se dotýkají pláží a tak si můžete všude užít moře a jachting.
  • Kanada, Calgary – Calgary je jednou z nejoblíbenějších kanadských destinací, jak pro zájemce o Working Holiday víza a studentská víza, tak pro turisty. Calgary totiž spojuje perfektní ekonomické zázemí, dobrý kulturní život a krásy kanadské přírody v okolí. Nachází se ve vnitrozemí Kanady, v jihozápadní části provincie Alberta. Calgary je významným centrem zimních sportů a turismu. Velký boom zaznamenalo díky těžbě a zpracování ropy.
  • Kanada, Vancouver – Vancouver je třetí největší město Britské Kolumbie a mnohými bývá považováno za jedno z nejatraktivnějších měst k žití. Svou polohou u moře a zároveň blízkosti k horám získává obrovskou popularitu a bývá přirovnáváno k Sydney nebo Rio de Janeiru. Je zde také nádherná příroda spojená s kosmopolitním městem s blyštivými mrakodrapy.
  • Rakousko, Vídeň – Vídeň je hlavním městem Rakouska a vnikla na místě římského vojenského tábora Vindobona. Postupně se stala sídlem Habsburské monarchie a nyní je moderní rakouskou metropolí. Je zde spojena historie a tradice, která vás okouzlí. V předvánočním období jsou zde vyhlášené vánoční trhy a po celý rok další zajímavosti, historické a kulturní památky.
  • Austrálie, Melbourne – Melbourne je druhé největší město Austrálie a hlavní město státu Victoria. Město je specifické tím, že více něž čtvrtina jeho obyvatel se narodila v zahraničí. Má přibližně šedesát kulturních skupin hovořících 170 jazyky, čímž má toto město svůj jedinečný charakter. V Melbourne najdete tisíce restaurací s výběrem jídla z celého světa. Město je také uznáváno jako kulturní kapitál Austrálie, pořádá se zde mnoho filmových festivalů, velké výstavy umění a četné hudební oslavy. Najdete zde i největší tramvajovou síť na světě.

5 nejlepších míst na potápění: Kam vyrazit?

Nejlepších pět míst, kam vyrazit surfovat