Kde najdete jedny z nejhezčích pláží na světě?

Eva Vogelová

Toužíte po tyrkysovém moři a úchvatných plážích? V tom případě se inspirujte tipy, kam byste se mohli podívat, a rovnou si začněte balit kufry. Vybrali jsme pro vás jedny z nejhezčích míst, kde najdete perfektní pláže.

Bora Bora

Bora Bora je součástí souostroví Francouzské Polynésie. Ostrov není moc velký, ale za to přetéká krásou. Těžko byste na koupání hledali hezčí pláže. Troufáme si říct, že jde o nejhezčí ostrov na světě. Uprostřed ostrova najdete sopku a můžete se vydat i džungle. Uvnitř korálového útesu se nachází modrá laguna, ve které budete chtít strávit celý zbytek života. Velké mínus tohoto krásného ostrova je fakt, že se na něj podívá jen zlomek lidí z celé populace. Strávit na něm dovolenou je extrémně drahé. Pokud máte dost peněz, neváhejte a podívejte se na Bora Bora, bude to pro vás životní zážitek.

Kauai

Kauai je nejstarší z Havajských ostrovů. Z krásných pláží můžete pozorovat nezapomenutelný západ slunce. Příroda vás tam uchvátí. Povrch je hornatý, budete mít pocit, že se koupete v nebi. Pokud budete mít to štěstí a někdy se na ostrov Kauai skutečně podíváte a někdo se vás zeptá, jak si představujete nebe, popíšete tamní pláže. Možná tam potkáte i divoké slepice, které se tam volně pohybují, protože je tam neohrožují žádné šelmy.

Bahamy

Bahamy se skládají z několik stovek malých ostrovů. Leží poblíž Miami a Kuby. Na Bahamách nenajdete pláž, která by se vám nelíbila. Bílé rozlehlé pláže s průzračným mořem potěší i člověka, který nemá příliš rád povalování u moře. Najdete tu pozvolný vstup do moře, který ocení zejména lidé, kteří nejsou moc dobří plavci. Stojí za to si pořídit kvalitní brýle a šnorchl, aby vám neunikly krásy tamního podvodního světa.

Fidži

Na Fidži najdete tyrkysové moře, bílý písek a palmy. Vypadá to tam jako na dokonalém plakátu. Milovníci vodních sportů si tam přijdou na své. Když se tam budete potápět, budete se cítit jako v ráji. Fidži leží zhruba tisíc pět set kilometrů od Nového Zélandu a kolem sebe má souostroví Tonga, Samoa a Vanuatu. Ta jsou však vzdálená několik set kilometrů, takže budete mít pocit, že široko daleko není nic. Skutečná realita od vás bude nekonečně vzdálená a to vám dá pocit svobody.

Sicílie

Pokud nemáte prostředky k tomu, abyste se dostali do předchozích čtyř zemí, nemusíte zoufat. V Evropě máme také nádherné pláže s tyrkysovým mořem. Takové najdete na Sicílii v Itálii. Představte si, jak se jemné vlny rozlévají po písečných březích. Sluneční paprsky se odráží v šumivém moři. V dálce vidíte zvlněné kopce a středověké památky. K tomu patří skvělé mořské plody a těstoviny na talíři. Třešnička na dortu je lahodné víno. Tohle všechno pocítíte na vlastní kůži na Sicílii, ze které se vám nikdy nebude chtít vracet domů.