Kde si užijete Halloween?

Lucie Bryndová

Přelom října a listopadu se tradičně nese v duchu Halloweenu a Svátku zesnulých. Období plné rituálů, strašidelných kostýmů, vydlabaných dýní, ze kterých se po setmění stávají děsivě a někdy i vtipně vyhlížející lucerny, ale také vzpomínek na ty, kteří tu s námi už nejsou. Kde tyto dny můžete strávit?

Praha

  • Dlabání dýní. Vydejte se na dlabání dýní do trojské botanické zahrady, které bude probíhat ve středu 31. října od 16 do 19 hodin. Co vás tam ještě čeká? Připraveny budou soutěže, drobné úkoly s halloweenskou tematikou, ale také stánek se speciálním pískem na tvoření, malování na obličej a dřevěné hračky. Taky si můžete zastřílet z kuše. Zahřát se můžete lahodným svařeným vínem nebo nealko punčem nebo si zobnout skvělých sýrů. Vrcholem akce pak bude průvod Ornamentální zahradou, který začne v 18 hodin.
  • Día de Muertos. Chcete něco trošku jiného? Co třeba mexická oslava na počest mrtvých? Tradice kultu smrti je v Mexiku opravdu velká a oslavy se od těch našich trošku liší. Vydejte se do Stromovky (31. října) nebo do Náprstkova muzea. Velvyslanectví Mexika v Praze vás zve na oslavu Dne mrtvých, kterou si užijete v sobotu 3. listopadu.

Praha a Brno

  • Bloody Sexy Halloween. Co takhle největší, nejděsivější a nejvíc sexy halloweenská party v ČR plná neotřelých dekorací, dechberoucích kostýmů, špičkové hudby a úžasných představení? To zní slibně, ne? Tak vyrazte do SaSaZu, kde na vás tahle nezapomenutelná oslava čeká ve dnech 2. – 3. listopadu, nebo do brněnské Flédy 31. října, kde se tato jedinečná party objeví letos poprvé.
  • Halloween party. Slavit Halloween na jednom z nejděsivějších míst v Praze je jen pro otrlé. Jestli myslíte, že je řeč o hřbitově nebo nějakém tajuplném místě, pak jste vedle. O děsivou party se postarají totiž v Prague Fear House. Ať už slavíte Halloween nebo Dušičky, honosnou oslavu si to jistě zaslouží. V domě hrůzy na vás čekají live shows, herci, speciální tematické koktejly s kapkou krve a samozřejmě pořádné strašení. Kdy? 2. – 3. listopadu.

Ostatní místa v ČR

  • Halloween na zámku Zbiroh. V podvečer 31. října ožijí všichni duchové a strašidla na zámku Zbiroh. Vydejte se na speciální halloweenskou akci, v rámci které si užijete pochod lampionového průvodu tajuplnou stezkou, na které vás čeká řada překvapení a spousta zábavy.
  • Halloween a lampionový průvod. Jestli vám je blízká příroda a máte rádi zvířátka, vyrazit oslavit Halloween můžete třeba do Zoo Ostrava. Od 11 hodin si sem můžete přijít vydlabat dýně, které vyzdobí cestu, kudy se bude v podvečer ubírat lampionový průvod. Průvod bude ukončen na symbolickém hřbitově vyhubených zvířat u expozice Čitván, kde můžete společně zapálit svíčky a vzpomenout si na druhy zvířat, které byly v důsledku činnosti člověka zcela vyhubeny.
  • Život a smrt v pozdní době kamenné. Královéhradecký kraj se může pyšnit jedním unikátem. Tím je Archeopark Všestary, ve kterém se 2. – 3. listopadu vrátíte zpět do historie. Zjistíte, jak probíhal v době kamenné dušičkový obřad, proč se malovala tetování a užijete si řadu zábavně-vzdělávacích akcí, které na vás v tomto jedinečném prostoru čekají.