Kdo půjde princi Harrymu na svatbě za svědka?

ČTK, vor

Kdo půjde princi Harrymu za svědka na jeho svatbě? Asi vás to nepřekvapí...

Princi Harrymu půjde na květnové svatbě s americkou herečkou Meghan Markle za svědka jeho starší bratr William. Oznámil to Kensingtonský palác, podle kterého je Harryho bratr žádostí poctěn a těší se, že mladšího sourozence podpoří. Svatba prince Harryho, který se po pondělním narození Williamova třetího potomka stal šestým v pořadí nástupnictví na britský trůn, se uskuteční 19. května na hradě Windsor.

„Princ Harry požádal svého bratra, vévodu z Cambridge, aby mu na svatbě s Meghan Markleovou byl svědkem,“ uvedl Kensingtonský palác a připomněl, že Harry svědčil v roce 2011 Williamovi na svatbě s Kate Middleton.

Už se to chystá

Oznámení Kensingtonský palác doprovodil fotografiemi královských sourozenců, mimo jiné právě z Williamovy svatby před sedmi lety či z jejich společného dětství. Svatba třiatřicetiletého Harryho a o tři roky starší Markle se uskuteční 19. května v kapli svatého Jiří na hradě Windsor nedaleko Londýna.

Snoubenci postupně zveřejňují detaily o svatebním dni; jasné je například už to, kolik pozvali hostů, jaký budou krájet dort či jaké budou kapli a stoly na hostině zdobit květiny. V úterý zveřejnili také informace o hudebním doprovodu na svatbě.