Kdo získal hlavní cenu hudební televize MTV za videoklip roku?

Hlavní cenu hudební televize MTV za videoklip roku získal americký raper Kendrick Lamar. Na nedělním slavnostním vyhlašování ji dostal za klip k písni Humble.

Tato soutěž již byla ukončena.

Třicetiletý raper pocházející z Comptonu jižně od Los Angeles potvrdil roli favorita. Na slavnostní večer přišel s osmi nominacemi a šest z nich proměnil v sošky, které si vysloužil také za nejlepší videoklip v žánru hip hop nebo v kategorii nejlepší režie.

Během ceremoniálu, který moderovala zpěvačka Katy Perry, vystoupili kromě samotného Lamara mezi jinými také Ed Sheeran a zpěvačky Lorde či Miley Cyrus. Sheeran nakonec získal ocenění pro nejlepšího umělce. Za nejlepšího nováčka byl vyhlášen zpěvák Khalid.

Poprvé se v neděli udělovala cena v kategorii „nejlepší boj proti systému“. MTV ji rovným dílem udělila všem šesti nominovaným – mezi nimi raperovi K’Naanovi a zpěvákovi Johnu Legendovi – za to, že svými videoklipy upozornili na situaci přistěhovalců ve Spojených státech.

Mnoho hvězd hudebního nebe využilo show k politickým projevům. Perry se hned na začátku strefovala do prezidenta Donalda Trumpa a ptala se publika, jak ho snáší. Cenu pojmenovanou na počest slavného zesnulého zpěváka Michael Jackson Video Vanguard obdržela za celou svou dosavadní 15letou kariéru zpěvačka Pink.

Video: Nejohranější písničky, které už všem lezly na nervy

Konečně! Taylor Swift vydá novou desku. Poslechněte si první single Look What You Made Me Do