Když mé hudbě nerozumíte, nebudu vám ji vysvětlovat, říká Mika

Redakce

Jedni mají popového zpěváka Miku (26) rádi a jeho hitovka Grace Kelly je pro ně jednou z nejlepších popových písniček posledních deseti let, jiní jeho vysoký hlásek a afekt v něm nemohou ani slyšet. Mikovi to ale nevadí. "Jestli mé hudbě nerozumíte, pak není pro vás. Moje muzika není žádný kalkul, je to výsledek různých shod okolností. Zaujme vás, pokud budeme mít nějaký vztah k příběhům, které v písničkách vyprávím, ale není to otázka módy. Nejsem a nikdy jsem nebyl součástí nějaké scény. Zkoušel jsem to! Chtěl jsem být! Ale nevím, jak na to, nedokážu dělat jinou hudbu než tu, kterou dělám."
Mika se zároveň vyjádřil ke své sexuální orientaci. Tvrdí, že nebyl překvapený, že nikdo moc nereagoval, když oznámil, že je bisexuál. "Už dříve jsem občas prohodil, že se můžu zamilovat do muže i do ženy. A vždycky jsem říkal, že se za to nestydím. Na rozdíl od mé muziky nikoho má sexuální orientace nezajímá," dodal.  
Mika měl v červenci vystoupit v Praze, koncert byl ale z technických důvodů zrušen. Rozumíte jeho hudbě? Baví vás? Že ji neznáte? Tak si pusťte třeba právě hit Grace Kelly. (eva)