Keith Richards: Proč bychom se Stouny nemohli hrát ještě deset let?

Redakce

Jestli máte při pohledu na kapelu The Rolling Stones pocit, že na pódiu stojí váš děda s kamarády, možná, že tenhle pocit bude časem ještě silnější.

Kytarista Keith Richards totiž po úspěšném koncertě na festivalu v Glastonbury prohlásil, že jeho parťáci by mohli vystupovat ještě dalších deset let; Richardsovi by za deset let bylo osmdesát let a kapela by slavila šedesáté výročí.

"Jediná věc, na kterou se v životě nemůžu vykašlat, je hraní se Stones. A vlastně neorozumím tomu, proč by ke všem těm třicítkám, čtyřicítkám a padesátkám nemohla přibýt i šedesátka," řekl Richards v reakci na oslavy padesátého výročí skupiny.

Koncert se kapele docela vyvedl, a to i přesto, že v žádné skladbě nakonec nehostovala ani Adele, ani Florence Welch, jak se spekulovalo. Mick Jagger čile komunikoval, vyprávěl, co všechno na akci už zažil a jak probíhala "jednání" mezi ním a organizátorem akce Michaelem Eavisem. Psničku Factory Girl také pro účely večera přejmenoval na Glastonbury Girl. (sli)

Co zahráli Rolling Stones na Glastonbury

Jumpin‘ Jack Flash, It’s Only Rock ‚N Roll (But I Like It), Paint It, Black, Gimme Shelter, Glastonbury Girl, Wild Horses, Doom And Gloom, Can’t You Hear Me Knocking, Honky Tonk Women, You Got The Silver, Happy, Miss You, Midnight Rambler, 2000 Light Years From Home, Sympathy For The Devil, Start Me Up, Tumbling Dice, Brown Sugar, You Can’t Always Get What You Want, (I Can’t Get No) Satisfaction

http://www.youtube.com/watch?v=VZc3FgfO5W4