Kelly Clarkson chce být American Idol. Některé experimenty si ale mohla odpustit


Být American Idol, to přináší popularitu, instantní slávu a finance. Přičemž i možnost dál hudebně experimentovat. Experimentů se Kelly nebojí, jen co je pravda. Jen se jí nějak nechce vyklubat se ze skořápky popového dítka. A k tomu zmixuje všechno, co se dá.

Deska All I Ever Wanted nejdřív vyvolává úsměv. Je tohle opravdu to, co Kelly Clarkson vždycky chtěla? Pokud ano, tak pánbůh s námi a zlé pryč! Jako oddechovka dobré, ale přeci nemůže myslet vážně svůj hudební posun ve směšně stupidních (umělých) diskotékových rytmech namíchaných s vlažným popem, rockovými kytarami, různými hlasovými polohami… Na experimenty mohla využít předchozí tři alba. Teď už je čas soustředit se na kompaktní desku.

Kvalita vedle zastaralých beatů z počítače
Někde takové množství experimentů možná fungovat může, tady ovšem očividně ne. Ale abychom jí zase tolik nekřivdili: vedle kolegyň podobné nátury (samozřejmě, děsivá Kate Perry) působí docela jako neškodné zjevení, které by mohlo – sem tam – určitými skladbami oslovit i někoho jiného než jen –náctileté puberťačky ve třpytivém tričku. Co tedy překvapuje a udivuje, jsou kvalitní (pop)rockové skladby, které šlapou od začátku do konce a nezadržitelně cupují velkolepě znějící popové sestřičky na kousíčky. I Do Not Hook Up upoutá sofistikovaným refrénem ve velkolepém stylu. Na rozdíl od ostatních skladeb, tady bychom jí onu velkolepost mohli i věřit. Whyawannabrightmedown zase dýchá alternativním rockem, až člověka zamrzí, že se podobného tónu nedrží Kelly více. Silné kytarové rify, hlas až v ječivé rockové poloze. Proto docela udiví fakt, že vedle takových kousků dostanou prostor nablblé počítačové beaty, které byly populární tak před dvaceti lety. A především, že je napsala stejná ruka, která vdechla život i zbytku alba.

Poslechněte si I Do Not Hook Up

http://www.youtube.com/watch?v=dMN5tS__T8c

Příště raději méně experimentů
Většina songů, které se objevily na téhle desce, má velký potenciál stát se megahity, jak už předvedl dusavý singl My Life Would Stuck Without You. Znějí velkolepě, mohou zaujmout většinového posluchače a také disponují schopnými producenty. Ani tady ovšem rovnice, že co je populární a žádané, je zároveň i dobré, neplatí. Příště prosím méně experimentů, méně stylů najednou, více kompaktnosti a méně elektroniky. Rocková poloha Kelly sluší. A umí se v ní i docela pohybovat.

Poslechněte si My Life Would Stuck Without You

http://www.youtube.com/watch?v=y_NGYYS6X5A&feature=related

Kelly Clarkson: All I Ever Wanted
Stopáž:
50:53
Vydavatel: Sony music
Skladby: My Life Would Suck Without You, I Do Not Hook Up, Cry, Don’t Let Me Stop You, All I Ever Wanted, Already Gone, If I Can’t Have You, Save You, Whyyawannabringmedown, Long Shot, Impossible, Ready, I Want You, If No One Will Listen

Témata:, ,