Kino Ořechovka bojuje o život. Zahrají pro něj Kieslowski, Hlas či Merta

Redakce

Jestli nemáte na neděli 28. září program, pojďte podpořit budoucí program krásného kina Ořechovka na Praze 6. Biograf bojuje o další existenci a uspořádalo sbírku, aby nemuselo zastavit svou činnost.

„Do prostoru ani objektu se několik let neinvestovalo, což je bohužel z velké části způsobené vleklými soudními spory, říká produkční Ořechovky Kristina Charvátová. Ořechovce se ve sbírce na HitHit podařilo vybrat na nový kotel, potřebuje však další peníze na údržbu a provoz.

Benefici podporuje také občanská iniciativa Kino Otevřeno, jejímž iniciátorem je hudebník Johannes Benz (dělali jsme s ním na jaře rozhovor o jeho debutové desce). Pro kino poslední záříjovou neděli zahrají také kapely, které jsou na lokalitu více méně napojeni: písničkáři Vladimír Merta a Ivan Hlas, skupina OTK, ale i Nylon Jail nebo Kieslowski. OTK a Nylon Jail nebudou nakonec hrát v přilehlé restauraci Ořechovka, jak bylo v plánu, ale v Klubovně, která je několik set metrů pod Ořechovkou v ulici Generála Píky.

Odpoledne bude uvádět Ondřej Cihlář z divadla VOSTO5, pozvání přijala také herečka Květa Fialová. Uvede film Limonádový Joe. Zábavu budou mít na Ořechovce i děti, vstupné je dobrovolné. (sli)