Klavírů v ulicích Prahy přibývá, na další můžete přispět

Redakce

Po městěch jako New York či Tel Aviv se do Prahy dostává projekt Piána na ulici. Stojí za ním majitel populární pražské kavárny V lese v Krymské ulici a hybatel veřejného života Ondřej Kobza.

Díky Kobzově netradiční aktivitě si tak kolemjdoucí mohou až do konce srpna kdykoliv zahrát na klavíry, které Kobza rozmístil na Náměstí Míru, Hlavním nádraží, ve vestibulu Městské knihovny či v kavárně EMA u Florence. "Letnou a Masaryčku jsme museli zavřít, ale hledáme další místa," vzkazuje Kobza na Facebooku.

S umisťováním klavíru do veřejného prostoru má Ondřej zkušenosti ze své kavárny v Krymské ulici, před kterou podobný projekt uposřádal loni.

"V Bajkazylu na náplavce jsme pak objevili kouzlo celosezónního umístění piána přímo pod širým nebem. Tam jsme mohli pozorovat radost kolemjdoucích z bizarnosti tohoto předmětu na břehu řeky, jehož kouzlo násobil výhled na Pražský hrad. Ještě poetičtější bylo, když k nástroji usedali kolemjdoucí," vzpomíná Kobza na serveru HitHit, kde také můžete přispět na pořízení dalších klavírů.

O piána se starají dobrovolníci, kteří je večer přikryjí plachtou a ráno je zase připraví k použití. (sli)