Klaxons přijedou troubit do Prahy, Elijah „Frodo“ Wood zas dorazí do Trutnova

Redakce

Pondělí hlásí nové posily letní/podzimní koncertní sezony. 22. listopadu přijede do Prahy britská raveová kapela Klaxons, která chystá třetí desku Love Frequency. Známe z ní už hitovku There Is No Other Time, která v Lucerna Music Baru také zazní. Nové album vznikalo během roku 2013 s Tomem Rowlandsem z The Chemical Brothers a Jamesem Murphym. “Je to deska o současnosti, upřímné svědectví o technologickém a osobním pokroku,” říká basák a zpěvák Jamie Reynolds. Vstupenky stojí 540 korun.

Zatímco do Prahy míří kapela, festival Trutnoff poctí svou návštěvou populární jednotlivec – herec Elijah Wood (33), kterého známe z role Froda z Pána prstenů či ze snímku Sin City. Festival zahájí a bude na něm pouštět své desky. „Frodo celý festival nejprve při kmenovém obřadu pozdraví, slavnostně uvede a zahájí. Poté se odebere do undergroundového stanu Ivana M. Jirouse, kde nebude stříhat ušima, ale míchat své desky,“ nastiňuje program návštěvy Martin Věchet Geronimo, který festival před třiceti lety založil.

Festival se letos koná 14. – 17. 8. a vstupenky stojí 1100 Kč. Zatím největším jménem je zpěvačka Patti Smith a s kapelou. (sli)