Klip od Charlie Straight doporučují i Coldplay

Redakce

Třinecká kapela Charlie Straight má na pažbě další zářez. Její aktuální klip Someone With a Slow Heartbeat (recenze desky) si na svoje stránky pověsili britští Coldplay. Jak se to přihodilo?

"Fanoušci Coldplay z celého světa mohou kapele posílat linky na svá oblíbená videa. Ta nejlepší se pak objeví právě v sekci Hypnofeed na jejich oficiálním webu," vysvětluje manažerka kapely Míša Sagitariová. Díky jedné chomutovské fanynce Alberta Černého a spol. si tak Coldplay "oblíbili" i pomalé retro video k titulní skladbě druhé řadovky Charlie Straight. Koukněte na odkaz.

Poslechněte si obě kapely v YouRadiu

"Someone With a Slow Heartbeat je písnička o lidech, kteří nejsou přelétaví a trvá jim déle, než něco opustí a ponoří se do něčeho nového. Jakoby svět vnímali pomaleji, ale jenom v tom nejlepším slova smyslu. Když najdete někoho, kdo vnímá svět stejnou rychlostí jako vy, je to krásný pocit. Možná to zní nadneseně, ale v klipu jde hlavně o relativitu času. Když někoho milujete, tak přece čas ubíhá úplně jinak, ne?" vysvětluje zpěvák a kytarista Albert Černý.

Charlie Straight jsou spolu s dalšími šesti interprety aktuálně nominovaní na cenu Apollo za nejlepší desku roku 2012. Výsledky se dozvíme 6. února 2013 na koncertním večírku v pražském klubu SaSaZu. (sli)