Klub Roxy a kavárna NoD jsou od úterka zavřené

Redakce

Po klubu Rock Café má problémy i Roxy, podnik v Dlouhé ulici v centru Prahy. Klub prý není po letní přestavbě řádně zkolaudovaný a kvůli zásahům do statiky domu, nedostatkům v zabezpečení prostoru v případě požáru či vypadnutí elektrického proudu museli provozovatelé klub v úterý odpoledne zavřít. Jak dlouho bude sál i prostor kavárny NoD v prvním patře budovy mimo provoz, záleží na tom, kdy se klubu podaří nedostatky odstranit.
"Dle dnešní kontrolní prohlídky stavebního úřadu byly zjištěny v klubu Roxy a kavárny NoD nedostatky, které ohrožují zdraví a životy lidí, proto tento úřad rozhodl o zákazu užívání stavby do doby zjednání nápravy," řekla Kouli tisková mluvčí městské části Praha 1 Veronika Blažková.
Ředitel stavebního odboru Prahy 1 Oldřich Dajbych pro server idnes.cz dodal: "Pokud klub předloží projektovou dokumentaci a kladná vyjádření dotčených státních orgánů, tedy hasičů a hygieny, zpětně můžeme přestavbu povolit. Záleží na něm, jak rychle nám to dodají." Podle manažera klubu Jaroslava Samka se Roxy bude snažit v co nejrychlejší době potřebné dokumenty sehnat a proti rozhodnutí úřadů se odvolávat nebude. (sli)