Kociánová o módě: Radši mám pár kousků a je mi jedno, zda je to třeskutě trendy, nebo ne

Redakce

Mladá česká módní designérka Lenka Mulabegovič natolik okouzlila veřejnost svými originálními modely, že již svou druhou kolekcí obléká české VIP. Je dokonce tak úspěšná, že v samém centru Prahy právě otevřela první z plánovaných butiků, který vznikl díky spolupráci návrhářky s Janem Plajnerem a Barborou Futerovou. Jejich společné značce již podlehla Daniela Písařovicová a Zuzana Vejvodová, které nemohly na otevření butiku chybět. S velkým zájmem se přišla podívat i Martina Kociánová.

„Kolekci vždy navrhuji tak, abych ji sama ráda nosila. Jsem žena, matka, designérka a podnikatelka a mé oblečení by mě mělo vystihovat ve všech těchto rolích,“ přiblížila svůj záměr Lenka Mulabegovič, která věří, že navíc spojení tvorby více autorů a značek poskytne zákazníkům možnost vytvořit si kompletní outfity včetně doplňků.

Nákup v butiku má ale i další výhody. Tím největším je bezesporu osobní přístup. „Vše má své výhody a nevýhody, ale sama radši nakupuju v buticích, než v obchodních centrech. Je to klidnější, cílené a věnují se přímo vám,“ jednoznačně sdělila svou preferenci Zuzana Vejvodová.

Jasno v tom má i Daniela Písařovicová: „Nejvíce mi na obchodních centrech vadí, že se většinou boxujete s ostatními už při cestě do zkušebních kabinek. Navíc pokud si s sebou nevezmete osobního poradce, nikdy vám nikdo neřekne, jestli vám vybrané kousky opravdu sluší.“

Martina Kociánová sice dlouhodobě spolupracuje s jinou módní návrhářkou, ale když se jí něco líbí, neváhá se porozhlédnout i v jiných vodách: „Nejsem rebel, ale nejsem ani ráda v davu a také už mě nebaví mít plné skříně. Radši mám pár kousků, které mě právě teď vystihují, a je mi skutečně jedno, zda je to třeskutě trendy, nebo ne.“

Kolekci, která představila styl butiku při slavnostním otevření, nazvala autorka Rainy Romance. Ta zahrnuje blazery do deště, zavinovací saka a nepromokavé sukně. Jejich temné barvy rozzáří barevné šaty, topy a košile v modré, ledově růžové či lososové. Návrhářka ráda kombinuje mužské a ženské prvky, protože to podle ní přidává na atraktivitě nositelky: „Žena působí víc přirozeně, když odhaluje vždy jen kousek ze sebe,“ říká mladá designérka.

Nasazovací drdol pro muže? To bohužel není vtip

Galerie: Takhle to vypadalo na přehlídce Victoria’s Secret