Kokosová voda je zázrakem přírody. Top 5 zdravotních důvodů, proč ji pít

Redakce

Po dlouhá staletí věděli lidé z tropických oblastí o úžasných zdravotních účincích kokosové vody, která pochází z mladých zelených kokosových ořechů, ale my jsme se o nich doslechli teprve nedávno, když se mladý kokos dostal až k nám. Každý kokos obsahuje cca dvě stě až tisíc mililitrů zázračné kokosové vody, která má spoustu úžasných benefitů.

Úžasná kokosová voda je lahodná, osvěžující a navíc přírodní a nízkokalorická. Obsahuje mnohem více živin, než voda ze zralého kokosu. Je nabitá spoustou antioxidantů, aminokyselin, enzymů, vitaminy B-komplexu, vitaminem C a minerálů, jako je železo, vápník, draslík, hořčík, mangan a zinek. Tyto mikroživiny přispívají k posílení imunitního systému. Navíc obsahuje rostlinné hormony nazývané cytokininy, které vykazují antitrombotické, protirakovinové a protistárnoucí účinky.

Co vám můžeme doporučit, je to, ať si nekupujete jen tak ledajakou kokosovou vodu, protože to může být k ničemu a navíc drahé. Zkuste se podívat na internetu, zda někdo neprodává mladé kokosy za dobré ceny nebo si pro ně zajděte do supermarketu. Nyní se pojďme podívat na některé ze zdravotních výhod, které kokosová voda má:

  1. Hydratuje tělo

Kokosová voda je vynikající na žízeň. Vzhledem ke složení elektrolytů se používá k dokonalé rehydrataci těla, pokud vaše tělo strádá třeba v důsledku průjmu, zvracení nebo nadměrného pocení. Je dobrým zdrojem sacharidů a také pomáhá zvednout hladinu energie v těle.

  1. Snižuje krevní tlak

Kokosová voda je považována za dobrou regulaci vysokého krevního tlaku díky obsahu vitamínu C, draslíku a hořčíku. Především draslík pomáhá snižovat krevní tlak tím, že vyrovnává negativní účinky sodíku.

  1. Zmírňuje kocovinu

I tohle většina z nás velmi ocení, ne? Kokosová voda je totiž také skvělým přírodním lékem na kocovinu. Alkohol okrádá tělo o hydrataci a to způsobuje dehydrataci těla den poté. Kokosová voda doplní elektrolyty v těle a zvýší hydrataci, což vám pomůže cítit se lépe.

  1. Podporuje hubnutí

Ideální nápoj na hubnutí. Má nízký obsah kalorií a je to lehký a osvěžující nápoj obsahující různé bioaktivní enzymy, které napomáhají trávení a zvyšují metabolismus tuků.

  1. Pomáhá na bolest hlavy

Většina bolestí hlavy je způsobena dehydratací. V takových případech vám může kokosová voda pomoci díky dodání elektrolytů do těla a zvýšením hydratace. Kokosová voda je také bohatá na hořčík, který chybí lidem trpícím migrénou, a právě proto by i jim mohla kokosová voda pomoci.

20 stavů těch, kteří mají pořád chuť na jídlo

Výhody kokosového oleje: Proč byste ho měli používat?