Kolik zhruba vydělávají herci z Hry o trůny za jednu epizodu? To budete koukat!

Redakce

Seriál Hra o trůny pomalu vrcholí. Čeká nás poslední série, která rozhodne o tom, kdo bude vládnout na Železném trůnu. Velké zásluhy na tom, že se jedná o historicky nejpopulárnější seriál, mají herci, kteří na sobě tvrdě makají. Zajímá vás, kolik si za jednu epizodu vydělají hlavní hrdinové? Rozhodně to nejsou žádné malé částky, za které by se HBO jako plátce mělo stydět!

Z rekordních počtů nominací, diváků a repríz už dávno víme, že seriál Hra o trůny hraje o velká čísla. Platy největších hvězd seriálu pro tohle poskytly další důkaz. Podle odhadů amerického týdeníku Variety vydělává každá z pěti hlavních postav půl milionu dolarů za epizodu. To je docela síla, nemyslíte?

Tuto částku pravidelně za každý díl dostávají Kit Harington (John Snow), Emilie Clarke (Daenerys Targaryen), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cesei Lannister) a Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister). V širší perspektivě je to mnohem více peněz, než dokáže průměrný člověk vydělat za rok. Technicky vzato to znamená, že každý z těch výše zmíněných pěti herců si za celou sedmou sérii vydělali pravděpodobně kolem tří a půl milionů dolarů. A ta navíc měla jen sedm epizod. Teď si představte, kolik musí mít peněz za celý seriál. Do smrti už budou za vodou.

Podle týdeníku Variety jsou výdělky herců v seriálu Hra o trůny na třetím místě v nejvýše placených dramatech. Na prvním místě se usadil herec Robert De Niro, který dostával tři čtvrtě milionu dolarů za epizodu. Druhé místo si urval Mark Harmon, který si vydělal přes půl milionu dolarů za jeden díl. Seriál Hra o trůny je pro herce tedy zlatý důl a nejen pro těch pět hlavních, vedlejší postavy si samozřejmě také přijdou na své.

To bude pošušňání! Poslední díl sedmé série GoT bude mít 80 minut!

7 věcí, co vím o Hře o trůny (nikdy jsem to neviděla ani nečetla)