Koncert Kayne Westa na Glastonbury měl cover a titulky, kterým se všichni smáli

Redakce

Na festivalu v britském Glastonbury vystoupil jako hlavní hvězda dne americký raper Kanye West, jehož plánovaná přítomnost předtím vyvolala protesty části diváků (organizátorka Emily Eavis dokonce tvrdila, že jí kdosi kvůli účasti Westa vyhrožoval smrtí).

West se fanouškům ukazoval necelé dvě hodiny, na stage si přizval Justina Vernona z kapely Bon Iver a došlo i na poměrně strašný cover hitu Queen Bohemian Rhapsody, kterým se teď baví celý internet. Stejně jako titulky, jimiž stanice BBC Westovo rapování ošetřila. Byla v nich spousta nepřesností, jimiž se BBC snažila Westovy výrazy zjemnit. A na konci už to televize prostě vzdala (viz titulní fotka). Sedmatřicetiletý Američan, který na festival přiletěl vrtulníkem, ovšem, jak je jeho zvykem, nešetřil sebechválou, pyrotechnickými a dalšími efekty. „Díváte se na největší žijící rockovou hvězdu planety,“ řekl publiku.

Dalším hitem bylo v sobotu vystoupení tibetského duchovního vůdce dalajlamy, který slaví 80. narozeniny a mimo jiné vyzval k přemýšlení o tom, jak udělat svět šťastnějším. Během koncertu zpěvačky Patti Smith pak dostal dort. (red)