Koncert Portishead se blíží. Přijďte i na předkapelu, vzkazují

Redakce

Velký koncertní den se blíží. 19. června v Praze zahrají hned čtyři velcí interpreti – Eric Clapton, který má aktuálně problém se zády, sestry CocoRosie, kapela Paramore a také bristolští zakladatelé tamní triphopové scény Portishead.

Ti svým fanouškům slibují velkou podívanou na všech frontách. Jako předkapelu si Portishead přivezou londýnskou ženskou postpunkovou skupinu Savages, která nedávno vydala první album Silence Yourself.

Poslechněte si Portishead v Youradiu

"Koukejte přijít na náš koncert včas, protože před námi hrají Savages, což je naprosto skvělá kapela, kterou musíte slyšet," řekl Geoff Barrow z Portishead v rozhovoru pro časopis Reflex. Dodal, že na nové desce pracuje s kapelou už několik let a nezdá se, že v dohledné době by měla být hotová.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro a Ticketportal v cenách od 890 do 1 590 Kč.

Portishead založili v roce 1991 zpěvačka Beth Gibbons s klávesistou a multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem, který formaci pojmenoval po pobřežním městečku kousek od Bristolu, kde vyrůstal. Skupina vydala pouze tři desky, debut Dummy z roku 1994 dostal cenu Mercury. (sli)