Kostelnice Susan Boyleová má nástupce. Teď to rozjel farář Ray Kelly

Redakce

Pamatujete si Susan Boyleovou, kostelnici, která v roce 2009 obsadila 2. místo v britském Talentu a svou interpretací písní všem vyrazila dech? Připomeňte si: 10 hvězd, které přinesly zahraniční talentové soutěže.

Jak se zdá, teď je tu nová hvězda. Je jí irský farář Ray Kelly (62), který ze svého improvizovaného studia na venkově začal před rokem posílat covery popových skladeb. Dnes má Kelly platinovou desku, 42 milionů shlédnutí na YouTube a vystupuje v talk show po celém světě.

. Video umístěné na YouTube lidi uchvátilo. „Od té doby sledovanost stále narůstá. Bylo to jako bláznivý sen,“ říká Kelly, jemuž Universal Music okamžitě nabídl nahrávací smlouvu. „Nikdy bych nevěřil, že by se mi to mohlo v mém věku přihodit. Už jsem málem pomýšlel na důchod, teď mám najednou před sebou hudební kariéru,“ dodává muž, jenž dříve chodil na hodiny zpěvu a často se účastnil soutěží pro mladé talenty v Dublinu. Podílel se na místních muzikálech Jesus Christ Superstar a Guys and Dolls

Jeho první album Where I Belong nedávno vyšlo ve Spojených státech a nyní i v Austrálii. Skládá se z keltských, náboženských a popových písní. Nahrál ho během dvou měsíců ve studiu, které si vybudoval doma, aby nenarušilo jeho závazky faráře. Připravuje také vánoční album. (red)