Kotek představil svůj nový film Padesátka. Koukněte se na fotky z natáčení

Redakce

Režisér Vojta Kotek představil na filmovém festivalu v Karlových Varech svou komedii Padesátka a ukázal i první záběry, ještě horké ze střižny. Asistovali mu i představitelé hlavních rolí Jakub Prachař, Marek Taclík a Ondřej Pavelka a scenárista Petr Kolečko. Nakonec pak popřáli festivalu k padesátinám.

„Varům bych rád popřál další padesátku. A třeba hned tu naší s velkým P! Jsem opravdu moc rád, že jsme mohli náš film v rámci ukázek poprvé veřejně prezentovat právě na karlovarském festivalu. Je to pro nás velká věc,“ uvedl Vojta Kotek. Ten jinak tráví parné letní dny ve střižně, kde se rýsuje první pracovní střih filmu.

A co v Padesátce uvidíte? Ondřej Pavelka bude hrát zarytého běžkaře, který chce pro svou vášeň strhnout i svého syna. Klasický tříkrálový symbol K+M+B si vykládá po svém: Kurva, Musíš Běžet. V retro pasáži pak Jiří Mádl se sedmdesátkovou řepou na hlavě svádí krásky na baru. Používá k tomu historku o neplodnosti, smutné oči a moudré přiznání, že je prostě jen smutný horal. Ve třetí ukázce se Jakub Prachař Markovi Taclíkovi přiznává k závislosti na svádění zralých žen – padesátek. A protože na české straně hor už má vybráno, chodí s nalepeným knírkem k sousedům do Polska.

Na běžkách mohli lidé poprvé vidět i Marka Taclíka, kterého stejně jako ostatní herce připravoval na roli běžkaře instruktor – mistr světa Martin Koukal. „Celou dobu jsem mu koukal na záda,“ zavzpomínal Marek Taclík „Neodvážil jsem se mu říct, že už nemůžu. Rozhodně je to poslední role, ve které sportuju,“ dodal Taclík.

Vojta Kotek představil v Karlových Varech herecké obsazení dalších rolí, například Vilmu Cibulkovou nebo Jiřího Schmitzera. A přiznal, že porušil slib, když se před deseti lety ve Špindlerově Mlýně zapřísáhl, že už po Snowboarďácích nikdy nebude točit na sněhu.

„Natáčení bylo rozloženo do období dvou krušných, ale krásných měsíců března a dubna. Celkem jsme měli třiadvacet natáčecích dní, ale kvůli závazkům herců a lokacím jsme je nemohli navázat přímo za sebe,“ vysvětlil Kotek, který chce filmem navázat na klasické horské komedie „S tebou mě baví svět“, „Anděl na horách“, „Krakonoš a lyžníci“ nebo“ Sněženky a machři“. Měl by z ní ale zavanout i Cimrman. Titulní píseň k filmu složí Michal Hrůza. Premiéru filmu v kinech plánují tvůrci 24. prosince 2015.