Kotvald se bál zpívat, France se vyboural!


Letošní koncert na hradě Houska stál za to! Kvůli dešti během něj sice několikrát vypadla elektřina, hvězdy zpívající při svíčkách ale daly vystoupení novou atmosféru. Pořadatel Martin France druhý den boural a málem přišel o nohy, přesto je s výsledkem akce na podporu hradu spokojený.

Letošní koncert na hradě Houska stál za to! Kvůli dešti během něj sice několikrát vypadla elektřina, hvězdy zpívající při svíčkách ale daly vystoupení novou atmosféru. Pořadatel Martin France druhý den boural a málem přišel o nohy, přesto je s výsledkem akce na podporu hradu spokojený.

Koncerty na hradě Houska provází každý rok smůla. Loni se akce málem nekonala kvůli nedostatku sponzorů, letos zase hrozilo, že se zruší kvůli silnému dešti. „Všechny festivaly okolo byly zrušeny. Jsem rád, že jsme to nakonec ustáli,“ řekl Šípu organizátor Martin France, který na hradě nakonec napočítal pět stovek účastníků.

Počasí nicméně Housku přece jen vypeklo a dvakrát vypadla na desítky minut elektřina. Zpěváci se ale nezalekli a zpívali bez mikrofonu se svíčkami v ruce. Jediným, komu se takto zpívat nechtělo, byl Petr Kotvald. „Jsem spíše šansonový zpěvák a bez mikrofonu a hudby zpívat nebudu,“ prohlásil a na Housce nevystoupil.

Koncert nejvíce „odnesl“ sám Martin France, který měl při odjezdu z hradu autonehodu. „Byl jsem na Housce s maminkou a kamarády a druhý den jsme se přesouvali k nám na chalupu. Jeli jsme pomalu, ale najednou ze zatáčky rychle vyjelo auto a vrazilo do nás. Můžu být rád, že mám nohy. Auto to odneslo hodně, ale snad se ho ještě podaří opravit,“ řekl Šípu zpěvák, který je s letošním koncertem i přes všechna úskalí spokojený. Akce totiž vynesla šestasedmdesát tisíc korun, které poputují na opravu hradu.

Témata: