Kralupy smděj chcíplou rybou!


O tom že Kralupská povadlá kultura není a nejspíš nikdy nebyla zajímavá, ví asi každý. Koukněme se ale na pár důvodů, proč tomu tak je.

Jestliže jste zabloudili, ocitli jste se zde náhodou, nebo ba hůř, přijeli jste sem dobrovolně, právě jste si zadělali na pořádný problém. Pokud tedy nechcete sledovat při návštěvě svojí babičky další dramatickou epizodu českého kultovního seriálu – Ordinace v růžové zahradě, nebo si udělat hezkou exkurzi „na toulky po Synthosu“, není zde moc míst, kam by jste mohli zajít. 

Na první pohled můžete mít po sobotní ranní procházce, kdy se brodíte střídavě hromadami zvratků a krve s příměsí střepů dojem, že jste právě přišli o tu největší pařbu, s kterou si nezadá ani partička kamarádů doprovázející budoucího ženáče do Vegas. Nenechte se ale zmýlit!

Pokud se zde chcete bavit o všední den a nechcete zrovna obětovat 400 za kralupské divadlo nebo multimoderní kino, nezbývá Vám než navštívit nějakou místní putiku. A že jich tu není na výběr zrovna málo! Musíte ale počítat s tím, že dnes již v každé druhé potkáte tlupy agresivních ukrajinců, prodejných rumunů, starších štamgastů, kteří právě neudrželi prd v kalhotech a jim podobných individuí bez domova  a sociálního zázemí. Když budete mít přesto to štěstí a najdete solidní podnik, může se stát, že budete ve dvaceti letech nejmladší návštěvník putiky. Jestliže se chcete bavit až do rána a navštívit některý z místních nonstopů. dopočuji se vyzbrojit adekvátně nejméně nožem nebo pepřovým sprejem. Při návštěvě takového podniku raději ani neslaďte, protože možná i cukr není při pohledu na zorničky některých místních pohublých domorodců tak sladký, jak se zdá.

Přes víkend se situace mění víceméně k lepšímu. Pokud se vydáte na Kralupský Václavák, čti náměstí J.Seiferta, můžete se zde pobavit v místní vinárně a když budete mít štěstí tak i na nějaké té akci v ponorce, kde se můžete za 200 propít do střízliva. Pro discofilní  perverzáky je zde Kraloup, což je jediná místní discotéka. Musíte mít ale to štěstí a neukloznout na hromádkách zvratek o které se starají místní nezletilé dívky, které právě dostali první menstruaci, hledající lásku na celou noc, nebo Vás nezbrzdí zdejší vyhazovačské hrany. Dole už na Vás budou čekat sra-čky typu moje milá kakala nebo ty nejtvrdší tracky Justina Biebra. S pivem to raději nepřehánějte! Pokud se Vám bude chtít pak na záchod, musíte počítat s tím že slavný Lord Hoven řádí i na Kraloupských zachodcích.

Závěrem bych chtěl říct, že v případě že nezvládnete vykouřit za noc alespoň gram marihuany, tak do Kralup vůbec nejezděte. I tak Vám ale přeji příjemný kulturní zážitek 🙂