Krása je dar od Boha, přesvědčte se na vlastní oči

Redakce

Každá žena je krásná, ať už vzhledem, duší či obojím… Výstižně je to řečeno větou – KRÁSA JE DAR OD BOHA. Přesně tak se jmenuje i výstava fotografií Davida Mináče, která byla zahájena vernisáží dne 6. září ve Slovenském dome v Soukenické ulici v Praze. Připravena byla spolu s ředitelem Slovanského domu Vladimírem Skalským.

David Mináč je mladý, talentovaný, slovenský filmař, herec, skladatel, výtvarník a fotograf. Syn neméně známého režiséra Matěje Mináče. Již jako malý našel lásku k umění. Spolupracoval na mnoha projektech, mj. na filmu Nickyho rodina, který získal mnohá prestižní ocenění po celém světě. Působil ve více jak 20 filmových produkcích a k tomu všemu fotí. Nutno podotknout nádherně fotí, o čemž se můžete přesvědčit na výše zmíněné výstavě.

Inspirována je zlatým věkem italského a amerického filmu šedesátých let. Spolu ve spojení s předními topmodelkami se jedná o vskutku luxusní záležitost. Fotky jsou plné emocí, uvolněnosti, krásy, inspirace a jen těžko byste měli rozhodnout, která z fotek je tou nejhezčí, protože každá má své kouzlo. Na vernisáž dorazil sám autor fotografií David Mináč, modelky z fotografií a objevilo se tu i mnoho známých tváří jako majitelka vyhlášené castingové agentury paní Soňa Ticháčková, ředitelka Miss Slovensko Karolína Chomisteková, režisér Matěj Mináč, modelka a bývalá miss Nikol Švantnerová či proslulá fotografka Zuzana Mináčová. Vystoupila zde virtuózní flétniska Nina Sivošová, skupina Motovidlo a i sám David Mináč zahrál jednu ze svých filmových skladeb. Byl to vskutku příjemný večer.

Pokud se i vy chcete nechat okouzlit krásou danou od Boha, rozhodně si nenechte tuto výstavu ujít. Ve Slovenském dome bude k vidění do konce září.

Galerie: Takhle vypadá moskevské metro

Den otevřených dveří ve Švandově divadle: Zastavte se!