Křest desky Mig 21? Jeden velký mejdan


Nejnovější album Naživo, záznam vystoupení s třicetičlenným dechovým souborem Lelek Orchestra, pokřtila včera v Lucerna Music baru skupina Mig 21. Deska přináší záznam výjimečného zářijové vystoupení na festivalu Letorosty v Berouně. O bujarou zábavu v sále se postaral nejen herec a zpěvák Jiří Macháček, ale v podstatě celá kapela.

Jiří Macháček, zpívající tvář skupiny Mig 21, která se sama prezentuje jako „chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova, jako obvykle vtipkoval při každé příležitosti. Velmi komunikoval s publikem a ostatní členové kapely se ochotně přidávali, na pódiu se objevila vlajka Mig 21 a také Macháčkova nafukovací kytara.

Desku pokřtila dívka z davu
Naplněný sál roztančily už první songy. Mimořádné kvality klávesisty a především trumpetisty Pavla Hrdličky se projevily v Bývá mi úzko, a nasazení vydrželo Hrdličkovi po celý koncert. Výbornou atmosféra v sále ještě umocnily pecky jako Slepic pírka nebo perfektně odvedená Tančím. Večer gradoval příchodem šestice členů souboru Lelek Orchestra (Lelek = lesníci a letušky). Publikum potěšilo pět letušek a dirigent-hornista Tomáš Kirschner. Ti pak oznámili událost večera, křest alba Naživo. Jelikož si kapela nepozvala žádného kmotra nové desky, obstarala to náhodně vybraná dívka z obecenstva.

Podívejte se na sestřih z koncertu

Ačkoliv už se pomalu blíží léto, zazněla i tak trochu vánoční Svěřím se ti, sněhuláku, která svou ladnou melodií vnesla do roztančeného klubu trochu poklidu. Po skvěle vypilované verzi skladby Skejt se všemi mezihrami došlo na sólo basáka Tomáše Kurfirsta – zlehka zahrál několik melodií, mezi nimi i úryvek ze slavné Smetanovy Vltavy. Důraz indiánské Ho-Ka-He dodala hra bubeníka Jana Hladíka. Na přání z publika zahrál Mig 21 i píseň Beatles od Českého slavíka Karla Gotta. V čistě „migovské“ interpretaci sice  Jiří Macháček nevyzpíval to, co nejlepší český zpěvák, ale zajímavé to bylo. Rozloučení v podobě hitu Snadné je žít pak nanovo rozjařilo naplněný sál.

Povedený koncert si můžete zopakovat i dnes večer při druhém křtu, opět v Lucerna Music baru.

 Mig 21 – křest CD Naživo
22. dubna 2009, Praha, Lucerna Music bar