Krylovy písničky budou v dubnu zpívat Klus či Langerová

Redakce

Český rozhlas Radiožurnál uspořádá koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Kryla. V pražské Lucerně 8. dubna zazní Krylovy písničky v podání Tomáše Kluse, Anety Langerové, Markéty Irglové, Michala Hrůzy, Xindla X, skupiny Divokej Bill nebo Projektu Salome ve spolupráci s Epoque Quartetem a Petrem Maláskem. Karel Kryl by kulaté výročí oslavil 12. dubna.

Poslechněte si Karla Kryla v Youradiu

"Karel Kryl je fascinující osobnost, která je vzhledem ke své profesní dráze nezpochybnitelnou součástí rozhlasové historie jako dlouholetý novinář na Svobodné Evropě. I proto jsme se rozhodli zorganizovat vzpomínkový koncert na jeho počest," říká šéfredaktor Radiožurnálu.

Hudebníci si podle Českého rozhlasu Krylovy písničky sami vyberou a podle sebe upraví. "Je to tedy jakási osobní zpověď současných interpretů, ve které odhalí, jak vnímají Karla Kryla oni sami. Slibujeme si od toho i stvoření nových rádiových hitů pro současné posluchače a tedy pokračování šíření Krylova odkazu v nové formě se stejným obsahem," doplnil hudební dramaturg Radiožurnálu i chystaného koncertu http://www.koule.cz/cs/interpreti/divokej-bill.shtml.

V rámci koncertu pokřtí hlasatel a kolega Karla Kryla ze Svobodné Evropy Pavel Pecháček 2CD se záznamem vystoupení z Mnichova roku 1982, kterým Kryl podpořil polské hnutí Solidarita. Nový archivní objev pod názvem Solidarita nabídne 22 písní s vůbec poprvé vydanými Krylovými českými, polskými i německými verzemi jeho songů. Zaznamenávat se bude i koncert v Lucerně 8. dubna. (sli)