Kryštof natáčí desku se zahraničními producenty

Redakce

I kapela Kryštof Richarda Krajča se veze na vlně nahrávání se zahraničními producenty. K přípravě nové desky si do studia Sono v Nouzově pozvala newyorskou dvojici Yaron Fuchs a Ido Zmishlany. Prvně jmenovaný spolupracoval například s Annie Lennox, Beastie Boys, Smashing Pumpkins nebo Mobym.

„Celý příběh je jako pohádka,“ říká o spolupráci Krajčo. „Yaron a Ido zareagovali na náš inzerát, jehož prostřednictvím jsme hledali producenta nové desky. Ozvalo se osmnáct zájemců z celého světa, každého jsme na zkoušku nechali upravit demosnímek písně Parapet. Yaron s Idem trefili přesně to, po čem jsme toužili. Půl roku jsme pak pilovali dema ze zkušebny, přeposílali si připomínky, pracovali na strukturách a aranžích, dokud jsme si všichni neřekli, že je to perfektní," dodává.

Yaron Fuchs a jeho asistent Ido Zmishlany přiletěli do Čech začátkem května a hned se pustili do práce. „Kryštof nás zaujal svou melodikou a i když nerozumíme textům, jejich hudba má světové ambice.“

Kryštof vybírají z dvaceti písní, na album se jich dostane nejspíš deset. Pozvání na desku rovněž přijali dva hosté z Čech, o další „posile“ ze zahraničí se ještě jedná. (sli)