Kryštof vybarvili O2 Arenu. Jejich Srdcebeat ale tepal jen slabě

Redakce

Richard Krajčo a jeho kapela si na Srdcebeat Tour splnili sen. Rozhodně ale ještě mají kam stoupat. Přečtěte si recenzi Ondřeje Těšínského na koncert.

Očekávání bylo obrovské. Vyprodané a ve třech našich největších městech zdvojené koncertní termíny, kvalitní „dospělá“ deska s americkou produkcí, jejíž dva singly drtí tři čtvrtě roku rádiový éter, hlad vyvolávající nevystupování na letních festivalech, masivní propagace slibující dosud nevídanou scénu s audiovizuálními efekty, nadšené recenze z prvních štací turné – to vše budilo pocit, že to, co uvidíme na tomhle koncertě, bude naprostá bomba. Že nám na začátku show spadne čelist a pusu unavenou od zpívání zavřeme až s posledním tónem večera. Ale zase taková pecka to bohužel nebyla.

Jasně, byly tam konfety, pódiové chodníky, led obrazovky, lasery, barevné lampiony i vysouvací plošina, což Richard a spol. správně okoukali od Coldplay (a to není kritika, ale pochvala), jen to celé trochu postrádalo razanci, vtip, koule.

Po úvodní Každé ráno se koncert rozjel peckou Tak pojď hledat břeh (konfety) a na následnou balkánskou dechovku Zatanči Richard pozval slovenskou imitací rapového frázování na pódium „nejlepšího hiphopera z Prahy“ (to měl být jako vtip?), ze kterého se vyklubal baleťák David Ryška, který „má tak hezký zadeček, že na něj musím pořád koukat,“ říkal Richard (asi taky vtip).

Na opravdu hezký moment došlo v zápětí, kdy se při něžné písni Toužím muzikanti i frontman schovali ve stínu a skladbu „odzpívaly“ jen siluety na obrazovkách. Duety Přiznání a Ženy si Richard zazpíval se zpěvačkou Lenny na vysouvací plošině a pak oznámil slečnám a dámám v publiku, že si při odchodu mohou u hostesek vzít růženín – kámen harmonie a lásky.

Při skladbě Vysněnokrajina se Richard dokonce proletěl halou a na laně udělal pár kotoulů vzad á la Pink a celkem vtipný byl i následný výstup s divačkou, kterou vytáhl z publika, když „dolétl“ ke zvukaři. Slečna mu totiž měla z kapsy „vytáhnout a podržet nástroj“ (což byla foukačka) a navíc se jmenovala Blanka, takže dvojsmyslné vtípky ohledně konečně proraženého tunelu celkem zafungovaly.

Jinak ale byly Richardovy moravské průpovídky spíš trapné. Richard Krajčo je bezesporu talentovaný skladatel, sugestivní zpěvák a nejspíš i schopný manažer, ale pořád je to „jen ten obyčejný kluk z Ostravy“, na což je vlastně hrdý. A tak zatímco Chris Martin z Coldplay pobízel na pražském koncertě publikum slovy: „Make some fucking noise“, Richard rozumoval slovy: „Víte, jste strašně hodní, že tak hezky tleskáte…“

Nepříliš vhodně byl zvolen i první přídavek – špatný taneční remix singlu Srdcebeat, v němž Ondřej Kyjonka hrál na závěsné klávesy jako Michal David. Kýžený les rukou to bohužel nezvedlo. Rozproudil to až následný Inzerát, Cosmoshop a přes léto zlidovělý ploužák Ty a já.

Richard Krajčo miluje Coldplay a chtěl mít show jako oni. Zůstal ale při Srdcebeat tour někde napůl cesty. On i režisérka koncertu a jeho partnerka Karin Babinská si vyzkoušeli skvělé efekty, jen je celou show potřeba ještě trochu dotáhnout, aby v nás při odchodu z koncertu zůstala skutečná euforie a ne lehké zklamání. Věříme ale, že se jim to do vysněného stadiónového koncertu podaří.

Témata:,