Kryštof vynechá festivaly. Organizuje si vlastní „kempy“

Redakce

Skupina Kryštof vynechá příští rok až na pár výjimek tradiční letní festivaly a místo nich nabídne své koncerty v sedmi největších amfiteátrech napříč celou republikou. Celý projekt se jmenuje Kryštof Kemp 2014, vstupenky se na něj začaly prodávat 12. prosince. Stojí 450 korun. Děti zaplatí 50 korun.

Poslechněte si Kryštof v Youradiu

„Chtěl jsem vytvořit něco, co by se přiblížilo představě ideálního rodinného a kamarádského setkání. Tak trochu jsme to začali ‚utajenými‘ koncerty na lavičkách v parcích, Kryštof Kempy jsou  pokračování. Program pro všechny generace, zázemí pro rodiny s dětmi, nepřecpané prostory, odpovídající jídlo a pití, kapely mezi lidmi a lidi mezi kapelami,“ líčí svou představu frontman kapely Richard Krajčo.

Program na všech sedmi zastávkách zahájí ve 12:00 kempový slib a oficiálně skončí koncertem Kryštof, který bude začínat vždy v 18:00. Půjde o speciálně připravené akustické vystoupení, jemuž budou předcházet koncerty Mňágy a Žďorp, Michala Hrůzy,skupiny Nebe a písničkářky Lenny. Ti svoje skladby představí v netradičních folkových úpravách. V plánu jsou i různé workshopy členů Kryštofa.

Po skončení "oficiální" části Kryštof Kempu budou mít návštěvníci možnost posedět s kytarami a muzikanty až do rána. "Byl bych rád, kdyby to byly večery strávené u ohně jen s kytarami a partou lidí, co chtějí zpívat až do rána. Prostor bez ochranek a bariér. Možná utopie, ale pokusíme se o to," podotýká Krajčo.

Kryštof Kempy odstartují 12. července 2014 v amfiteátru Náměště na Hané a přes Hukvaldy, přírodní divadlo v  Lokti, Mikulov, Konopiště a Svojšice dorazí na závěr léta do Plzně. Po "kempech" si bere kapela zhruba roční koncertní volno, ve kterém bude pracovat na nových písničkách. (sli)

Termíny Kryštof Kemp 2014

12. 7. Náměšť na Hané, 19. 7. Hukvaldy, 26. 7. Loket nad Ohří, 2. 8. Mikulov, 9. 8. Konopiště, 16. 8. Svojšice u Přelouče, 30. 8. Plzeň