Kryštofa Michala nahradí v Support Lesbiens Urbánek z Post-It

Redakce

Kytarista Hynek Toman dal po prosincovém odchodu zpěváka Kryštofa Michala a zbytku kapely dohromady novou sestavu Support Lesbiens.

Zpěvákem bude Czenda Urbánek ze skupiny Post-it, z Clou přišli bubeník Radek Tomášek a baskytarista Filip Fendrych. Kapelu doplní klávesista Jan Andr. Na koncertě se Support Lesbiens v nové sestavě poprvé představí 25. května ve Velkém Meziříčí, do konce roku vydají album. Prozatím ale budou hrát písničky ze starého repertoáru Supportů, které v dubnu doplní o nový singl. Křest alba se plánuje na 4. prosince do pražského Paláce Akropolis, křtít se bude ale i v Brně nebo Ostravě.

Rozhovor s Kryštofem Michalem o rozpadu Support Lesbiens

"Mnozí očekávali, že se pro záchranu kapely pokusím sestavit nějaký hvězdný tým. Ale proč? Nejde přece o hvězdná jména, ale o lidi jako takové a o chemii mezi nimi. Proto jsem se rozhlížel po muzikantech mezi kamarády," řekl Toman.

Zatímco Tomášek a Fendrych budou nadále působit současně v Clou a Support Lesbiens, Urbánek využívá pauzu Post-it. "Vnitřně už jsem byl smířený s tím, že dám muzice definitivní sbohem. Někdo tam nahoře si to ale asi nepřál a ozval se mi Hynek s nabídkou zpívat v Supportech. Když mi řekl svou představu o budoucnosti kapely, nešlo říci ne," dodal. (sli)