Kurtizány z 25. avenue se vrací se dvěma zpěváky a chystají desku

Redakce

Dva zpěváci, nový kytarista a bubeník a tvrdší zvuk. To jsou změny, které ohlašuje pražská kapela Kurtizány z 25. avenue, která se po roční pauze vrací na scénu. Kytarista, zpěvák a skladatel Tomáš Vartecký se společně s baskytaristou Janíkem Rupprichem obklopili novými muzikanty – bubeníkem Markem Macháčkem (Cocotte Minute), kytaristou Kryštofem Bartakovičem (Nameless Brothers)a zpěvákem Danem Kurzem (Atari Terror). V tomto složení bude mít kapela koncertní premiéru 29. května v pražském klubu Futurum.

„V nové sestavě chceme ve Futuru hrát především skladby z našeho alba 2000?. Tedy písničky, které jsme dlouho naživo nehráli,“ říká Tomáš Vartecký.

Poslechněte si Kurtizány v Youradiu

S novou sestavou se podle něj do Kurtizán vrátí větší tvrdost a razance. „Velkou změnou bude i to, že máme dalšího zpěváka, se kterým se budu dělit o vokály. Já budu zpívat věci z poslední desky a Dan Kurz pak ty ostatní. Pro mě osobně to znamená návrat k pozici kytaristy, budu na ni mít víc prostoru," dodává.

Kapela by chtěla v nové sestavě nahrát do letních prázdnin singl a poté se pustit do prací na dalším řadovém albu. (red)