Kylie Minogue byla v Praze za milou kámošku od vedle

josefmartinek

Zpožděný začátek koncertu, hvězdné manýry, rutinně odzpívaný a odtančený setlist? Ale kdepak, nic takového od Kylie Minogue nečekejte. V Praze koncertovala s novou deskou Kiss Me Once a ukázala, že kromě popové hvězdy je to i sympatická holka. Přesto, že zdaleka nebylo vyprodáno.

Je dnes ten koncert, nebo jen zvuková zkouška haly? utrousil jeden z diváků před začátkem třetího pražského koncertu Kylie Minogue. Narážel tak na skutečnost, že pražská 02 arena měla k naplnění kapacity hodně daleko: prázdné sedačky v hledišti bily do očí a ani v sektoru na stání nebylo těsno. Nízký divácký zájem ale show nepokazil.

Kylie Minogue v Praze: Všechno bylo nádherné (koncert 2011)

Kylie Minogue se tentokrát rozhodla pro méně velkolepou pódiovou prezentaci: její scéna sice byla podle popových pravidel plná tanečníků a halu několikrát rozsvítily barevné laserové tyčinky, všechno se ale drželo v mezích střídmosti a nezastínilo to samotný koncert ani hlavní hvězdu večera. Ta kromě smrště roztančených skladeb, mezi nimiž nechyběly starší hity ani novinky z jarní desky Kiss Me Once (asi nikoho nepřekvapí, že nejznámější melodie jako I Should Be So Lucky nebo Get Outta My Way fungovaly nejvíc), zabodovala také lidsky.

Poslechněte si Kylie v Youradiu

Nejenže svůj koncert odstartovala sympaticky včas, ale v pauzách mezi písničkami spontánně komunikovala s diváky. A vtipkovala. „To jste mi sem dali, abych nezapomněla text?“ reagovala na fanouškovké cedulky se slovy LA LA LA, která v hitu Can’t Get You Out Of My Head rozezpívala celou halu. Minogue si refrén pro velký úspěch následně zapěla ještě jednou unplugged. A nebylo to naposledy, co si do mikrofonu zazpívala bez doprovodu, ke konci vystoupení si střihla ještě malé akustické medley. Vrcholem její vřelosti pak byl moment, kdy na jeviště vytáhla z publika jednoho z fanoušků a nechala ho, aby si s ní udělal selfie.

Jistě, co do průpravy, choreografie ani kostýmů nešlo o žádný výjimečný popový večírek: podobně jako jiné kolegyně, i Kylie se několikrát převlékla, chvíli byla rudá skoro jako rtěnka na obalu desky Kiss Me Once, vzápětí se třpytila jako vánoční stromeček nebo za sebou táhla dlouhou princeznovskou róbu. Ani hudba, již produkuje, nesnese jiná měřítka než ta pro nejsladší radiový pop. Přesto to byl včera příjemný koncert, že kterého málokdo odcházel zklamaný. Zpěvačka nabídla přesně to, co se od ní čekalo, a jako bonus přihodila sympatický přístup.

Kylie Minogue
Praha, O2 aréna, 21. 10. 2014

Témata:,