Kytaristi Jeff Beck a Keb´ Mo´ míří na terasy Pražského hradu

Redakce

Dva špičkoví kytaristé míří na Pražský hrad na samostatné koncerty: 4. června 2014 vystoupí na open air koncertě na terase Jízdárny Pražského hradu Jeff Beck, 24. července ve Španělském sále zažije tuzemskou premiéru bluesový kytarista a zpěvák Keb´ Mo´.

Vstupenky na koncert Jeffa Becka jsou již v prodeji v Infocentru Pražského hradu a v síti Ticketstream (stojí od 900 Kč), vstupenky na koncert Keb´ Mo´a budou v prodeji během dvou týdnů.

Beckův žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou. All Music Guide o Beckovi například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix.“ Oproti prvnímu tuzemskému vystoupení před třemi lety, kdy propagoval zatím poslední studiové album Emotion & Commotion, přijede Jeff Beck s jinou doprovodnou kapelou – baskytaristkou Rhondou Smith, houslistkou Lizzie Ball, bubeníkem Jonathanem Josephem a kytaristou Nicolasem Meierem.

Keb´ Mo´ přiveze na Pražský hrad nové, v pořadí již dvanácté album BLUESAmericana, které vychází 22. dubna k dvacátému výročí od eponymního debutu nazvaného Keb´ Mo´. Na nové desce využívá akustické kytary, mandolinu, perkuse, klávesy a dechové nástroje, zůstává ale věrný bluesovým kořenům. (sli)