Labrador se ztratil a víc než rok žil sám v lese. Neuvěříte, co udělali majitelé, když jim byl pes vrácen!

Pavla Gabrhelíková

Labrador utekl více než šestnáct kilometrů od své rodiny. Pak byl nezvěstný. Až po roce ho zahlédl jeden muž. Pes měl stále na krku obojek a žil v hustém bažinatém lese. Dali tam kameru a psa monitorovali. Když získali přehled, jak funguje jeho denní rutina, začali mu nosit jídlo a vodu...

Po několika dnech na místo, kam chodil pes na jídlo, nastražil Asher, zabývající se odchytem psů, past. Psa, s příhodným jménem Bandita, se podařilo chytit. Byl pyšný a rád, že ho znovu zavede k jeho rodině. Jenže ta pro něj měla špatnou zprávu. Jejich životní styl se prý změnil a psa už mít nemohou. Jeho zachránce ho vzal na veterinu a rozhodl se o něj postarat sám.

Naštěstí pes nebyl moc hubený, protože v lese žila spousta zvěře, kterou lovil. Ale rozhodně byl vyděšený, protože odvykl lidské společnosti. Jenom, co se dostal do útulku, okamžitě lehl a dlouhé hodiny spal. V přírodě jsou psi totiž neustále ve střehu, tady zjistil, že mu nic nehrozí, tak doháněl odpočinek. Je zcela zdravý, nyní se socializuje se a čeká na novou rodinu.

Bandita je zářným příkladem toho, jak moc jsou psi odolní a co všechno jsou schopní zvládnout.